Po pełnym zwrotów akcji meczu, piłkarze Polonii Bytom pokonali wczoraj przy Piłkarskiej drużynę Stomilu Olsztyn 4:3, mimo że przegrywali 2:3. Wygraną naszemu zespołowi zapewnili w ostatnich dziesięciu minutach meczu Krzysztof Ropski i Konrad Andrzejczak. Zwycięstwo pozwoliło niebiesko - czerwonym awansować na 15. miejsce w tabeli II ligi.

Pasjonujący mecz przy Piłkarskiej. Polonia wygrywa 4:3 ze Stomilem Olsztyn

Drużyna Łukasza Tomczyka dwukrotnie wychodziła na prowadzenie po golach Tomasza Gajdy i Dawida Wolnego, jednak goście po bramkach Filipa Laskowskiego i Michała Karlikowskiego za każdym razem doprowadzali do remisu. W drugiej połowie po kolejnym golu Michała Karlikowskiego goście z Olsztyna wyszli na prowadzenie, jednak Poloniści dzięki bramkom Krzysztofa Ropskiego w 82. minucie i Konrada Andrzejczaka w 86. minucie wyszli ponownie na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Polonia Bytom po 11. kolejkach z 12. punktami zajmuje 15. miejsce w tabeli II ligi.

Kolejnym rywalem Polonii będzie na wyjeździe lider II ligi, zespół KKS Kalisz. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 8 października.