Urząd Miejski w Bytomiu: Bytomskie hokeistki w półfinale Tauron Ligi Hokeja Kobiet
Czyżbyśmy byli świadkami narodzin nowej potęgi w hokeju kobiecym? Niesamowite wyniki bytomskich zawodniczek sprawiają, że możemy wkrótce mówić o wielkich sukcesach na arenie międzynarodowej!
  • Hokeistki Polonii Bytom triumfują w ćwierćfinałach i wkraczają do półfinału ligi.
  • Wspaniała forma zawodniczek przekłada się na sukcesy w European Women's Hockey League.
  • Mężczyźni z Bytomia również nie dają za wygraną, kończąc rundę zasadniczą na szczycie tabeli.

W mieście Bytom hokej świętuje niesamowite triumfy. Drużyna kobieca, reprezentująca barwy BS Polonia Bytom, z ogromnym przewagą wywalczyła miejsce w półfinale Tauron Ligi Hokeja Kobiet. Ich przeciwniczki z UKH Białe Jastrzębie nie miały wiele do powiedzenia, przegrywając dwa spotkania z kretesem - 14:0 na wyjeździe i 23:0 na własnym lodowisku. W tej hokejowej dominacji szczególnie błysnęła Karolina Późniewska, zdobywając łącznie 12 goli.

Sportowe emocje w Bytomiu nie kończą się na hokeju kobiecym. Zawodniczki BS Polonia Bytom są bowiem ważną częścią ekipy Tauron Metropolii Silesia, która odnosi sukcesy w European Women's Hockey League, zajmując drugie miejsce - wyżej niż kiedykolwiek w historii polskiego hokeja kobiecego na tej arenie.

Trzeba wspomnieć, że bytomski hokej na lodzie ma swoich bohaterów również wśród mężczyzn. Pod wodzą Mariusza Puzio, drużyna męska wywalczyła pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej I ligi, pokonując na wyjeździe JKH GKS II Jastrzębie 4:2. Liczby mówią same za siebie: 77 punktów, 210 strzelonych bramek przy 61 straconych. To statystyki, które mogą imponować. Tuż za naszymi hokeistami uplasowały się zespoły SMS PZHL Katowice i Naprzód Janów Katowice.

Bytom może być dumny ze swoich sportowców, którzy na lodowisku pokazują, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. Przy takich wynikach, kibice z pewnością mogą oczekiwać kolejnych emocjonujących spotkań i, kto wie, może kolejnych rekordów do pobicia.


Opierając się na: Urząd Miejski w Bytomiu