Klasyka w Pałacu Miechowicach: Profesorowie na scenie już w niedzielę
Kiedy muzyka klasyczna spotyka się z historią – niezwykły koncert w Pałacu w Miechowicach. W nadchodzącą niedzielę, 10 marca, o godzinie 18:00, zabytkowe mury Pałacu w Miechowicach ożyją dźwiękami muzyki operowo-instrumentalnej. Ta wyjątkowa okazja, by doświadczyć klasyki w wykonaniu wybitnych profesorów, nie zdarza się często.
  1. Ceniony koncert w Pałacu w Miechowicach już 10 marca o godz. 18:00.
  2. Wystąpią wybitni profesorowie z bogatym doświadczeniem koncertowym i akademickim.
  3. Bilety dostępne w cenie 50 zł, możliwość rezerwacji online.
  4. Wyjątkowy repertuar operowo-instrumentalny zaprezentowany przez nauczycieli akademickich.

Wśród wykonawców znajdziemy takie osobistości, jak prof. dr hab. Robert Cieśla, tenor i dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego na UMFC w Warszawie; prof. dr hab. Gabriela Silva, sopran z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach; prof. dr hab. AM Katarzyna Makowska, fortepian, prodziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach; oraz dr hab. Adam Mokrus, skrzypce, adiunkt Akademii Muzycznej w Katowicach. Ich indywidualne osiągnięcia oraz udział w prestiżowych konkursach i międzynarodowych projektach, przyczyniają się do wyjątkowości tego wydarzenia.

Koncert odbędzie się przy ulicy Dzierżonia 30, w przepięknym Pałacu w Miechowicach, który swoją atmosferą i architekturą doskonale dopełnia magicznego klimatu wieczoru. Zapewnia to niezapomniane wrażenia zarówno dla miłośników muzyki klasycznej, jak i dla tych, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję zetknąć się z tym gatunkiem w tak niezwykłym otoczeniu. Niech ten koncert będzie przepustką do świata sztuki przez duże „S”, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalne doznania estetyczne.

Dla wielu mieszkańców koncert w Pałacu w Miechowicach będzie okazją do spędzenia niedzielnego wieczoru w niebanalny sposób, poznania kultury na najwyższym poziomie oraz wsparcia lokalnych artystów i promowania kultury muzycznej w naszym mieście. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by być częścią tego niezapomnianego wydarzenia.


Opierając się na: UM Bytom