Polonia Bytom ponownie na hokejowym tronie - trzynasty mistrzowski tytuł w kolekcji!
W naszym mieście, na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, odbyło się wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci miłośników hokeja na lodzie. Hokeistki Polonii Bytom po raz kolejny udowodniły swoją dominację na krajowym lodzie, zdobywając trzynasty tytuł mistrzowski. Ich rywalizacja z Kojotkami Naprzód Janów dostarczyła kibicom niesamowitych wrażeń i emocji.
  1. Polonistki Bytom pokonały Kojotki Naprzód Janów 3:1 w drugim meczu finałowym.
  2. To trzynasty mistrzowski tytuł dla Bytomia i dziewiąty zdobyty z rzędu.
  3. W meczu wyróżnili się Olivia Tomczok, Wiktoria Dziwok i Ida Talanda, zdobywając bramki dla Polonii.
  4. Karolina Późniewska z drużyny Polonii została wybrana MVP meczów finałowych.

W sobotni wieczór, po raz kolejny można było przekonać się, że hokej na lodzie kobiet w naszym mieście stoi na najwyższym poziomie. Mecz finałowy, który odbył się na lokalnym lodowisku, przyciągnął tłumy kibiców, spragnionych sportowych emocji. Od pierwszych minut spotkania, na tafli panowała zacięta rywalizacja. Choć Kojotki Naprzód Janów zaskoczyły szybką bramką już w 3. minucie, to bytomianki szybko odzyskały inicjatywę na lodzie.

Wspaniałe akcje i skuteczność Polonistek zaowocowały trzema bramkami, które ustaliły wynik pierwszej tercji. Wytrwałość i zgranie drużyny Polonii Bytom okazały się kluczem do sukcesu. Niezwykłe było również to, jak na tafli prezentowała się Karolina Późniewska, która za swoją wybitną grę w serii finałowej została uznana najbardziej wartościową zawodniczką (MVP).

Warto również wspomnieć o uroczystym wręczeniu pucharu, które stało się okazją do świętowania nie tylko dla zawodniczek, ale i dla kibiców. Obok wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Marty Zawadzkiej, w ceremonii uczestniczył także prezydent miasta, który przekazał drużynie nagrodę pieniężną. Symboliczne było również obecność legendarnego trenera i zawodnika Polonii, Tadeusza Nikodemowicza, co nadało wydarzeniu szczególnego wymiaru.

Ten wieczór był dowodem na to, że sport kobiet w naszym mieście rozwija się dynamicznie i cieszy się dużym zainteresowaniem. Mistrzynie Polski, hokeistki Polonii Bytom, kolejny raz udowodniły, że są godnymi reprezentantkami naszego miasta na sportowej mapie Polski. Ich sukces jest inspiracją dla młodych sportowców i dowodem na to, że determinacja oraz ciężka praca prowadzą do wielkich osiągnięć.

Na podstawie: Urząd Miejski Bytom