Jesienny koncert gitarowy Barwy i nastroje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej

W piątek, 18 października, miłośnicy muzyki klasycznej będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu koncert gitarowy pod tytułem Barwy i nastroje”, który odbędzie się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. To doskonała okazja, aby delektować się dźwiękami gitary w towarzystwie utalentowanych artystów.
- Wyjątkowy koncert w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej
- Artyści na scenie talenty, które zachwycą
- Przewodnik wydarzenia Małgorzata Smol
Wyjątkowy koncert w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej
Koncert Barwy i nastroje” zainauguruje nowy sezon artystyczny w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Wydarzenie zaplanowane jest na godzinę 16:30 i odbędzie się w sali koncertowej przy ulicy Moniuszki 17. Wstęp na koncert jest wolny, co czyni go dostępnym dla szerokiej publiczności, pragnącej obcować z pięknem muzyki na żywo.
Artyści na scenie talenty, które zachwycą
Na scenie wystąpią dwie niezwykłe postacie ze świata muzyki: Victoria Lerche-Kurpas, mezzosopranistka i klawesynistka, oraz Jan Markowski, student gitary i lutni. Obaj artyści są absolwentami oraz studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, co zapewnia wysoki poziom artystyczny ich występu. W repertuarze znajdą się utwory na gitarę solo oraz w formacjach kameralnych, w tym kompozycje takich twórców jak J. K. Mertz, A. Tansman czy J. Turina. To zróżnicowane brzmienie z pewnością dostarczy słuchaczom niezapomnianych emocji.
Przewodnik wydarzenia Małgorzata Smol
W trakcie koncertu słowo wiążące przygotuje i przedstawi Małgorzata Smol, która wprowadzi publiczność w świat prezentowanych utworów. Jej komentarze z pewnością wzbogacą doświadczenie uczestników, pozwalając lepiej zrozumieć kontekst i emocje towarzyszące wykonywanym dziełom.
Nie przegap tej unikalnej okazji, aby spędzić piątkowe popołudnie w towarzystwie muzyki klasycznej, która potrafi przenieść nas w zupełnie inny wymiar. Koncert Barwy i nastroje” to nie tylko uczta dla ucha, ale również doskonała okazja do spotkania z pasjonatami muzyki oraz wsparcia młodych artystów w ich twórczej drodze.
Według informacji z: Urząd Miejski Bytom
Ostatnie Artykuły

Nocna podróż wąskotorówką. Ognisko, przewodnicy i przejazd po zmroku

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Kościół św. Wojciecha w nowej odsłonie. Finał remontu już blisko

W Bytomiu dwa dni upału. W piątek temperatura sięgnie 36°C

Słoneczniki w ruch: Letnia Akademia Sztuki odkrywa van Gogha

Cztery podwórka i cztery historie kobiet. Bytomianka bada pamięć Górnego Śląska

Suchogórski Labirynt Skalny pokaże ślady kopalni i geodezyjne serce Śląska

Supersamochody na Rynku w Bytomiu. Piknik pomoże kupić karetkę

Skup mieszkań - kiedy skorzystać z takiego rozwiązania?

W Suchej Górze ogień z ekranu spotka się z letnią nocą - BCKino

W Bytomiu powstanie obraz z włóczki. Potrzebne są trzy spotkania

Przy ulicy Kilara zniknie stary ciepłociąg. PEC buduje nową sieć

Bytom ma swoją kronikę - 60 lat historii Towarzystwa Miłośników Bytomia

Groźby, przemoc i próba kredytu w Bytomiu. Dwóch młodych mężczyzn w areszcie
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miejski w Bytomiu - kontakt, godziny, wydziały
- Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu - kontakt, oferta, egzaminy
- Administracja Zasobów Mieszkaniowych w Bytomiu - kontakt, lokalizacja, sprawy
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu - kontakt, godziny, rejestracja
- Parafia Świętej Trójcy w Bytomiu - msze, kancelaria, sakramenty i cmentarz
