Bytom - w mieszkaniu znaleziono znaczne ilości narkotyków

1 min czytania
Bytom - w mieszkaniu znaleziono znaczne ilości narkotyków

Kryminalni weszli do mieszkania i zabezpieczyli biały proszek oraz susz roślinny. Zatrzymany 35-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został objęty dozorem policyjnym.

Bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeszukali jedno z mieszkań w mieście. Funkcjonariusze zastali w lokalu 35-latka. Podczas przeszukania znaleziono białą sypką substancję oraz susz roślinny.

Wstępne testy przeprowadzone na miejscu wykazały, że zabezpieczone środki to metamfetamina i marihuana. Substancje trafiły do policyjnego depozytu, a zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj policjanci doprowadzili 35-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem Policji. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku posiadania znacznej ilości - do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zachęcają, by osoby z problemem uzależnienia oraz ich rodziny korzystały z pomocy specjalistycznej - w kraju działa antynarkotykowy telefon zaufania 800 199 990 oraz placówki Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

na podstawie: KMP Bytom.

Autor: krystian