W Bytomiu ruszy bieg, który przypomina o policjancie zastrzelonym na służbie

FOT. KMP Bytom
27 maja w Dolinie Bytomki wystartują X Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Na trasę wyjdą nie tylko mundurowi, ale też cywile i uczniowie klas mundurowych. Zawody mają sportowy charakter, jednak ich tłem jest pamięć o policjancie z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, który zginął podczas służby.
Starszy sierżant Marek Sienicki został upamiętniony nieprzypadkowo. 2 maja minie 34. rocznica jego tragicznej śmierci. Jak podaje Policja, funkcjonariusz służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu i został zastrzelony przez bandytów. Właśnie dlatego organizatorzy połączyli sport z pamięcią o człowieku, który oddał życie na służbie.
Za przygotowanie biegu odpowiadają Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach , bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP województwa śląskiego. Start zaplanowano na 11.00. Biuro zawodów, start i meta znajdą się w tym samym miejscu - na terenie kompleksu boisk przy Dolinie Bytomki, przy ulicy Ostatniej 10.
Trasa ma 8 kilometrów i została wytyczona drogami gruntowymi. Organizatorzy przewidzieli rywalizację dla kobiet i mężczyzn. Do udziału mogą zgłaszać się funkcjonariusze służb mundurowych, pracownicy cywilni, uczniowie klas mundurowych, a także osoby niezwiązane ze służbami, startujące w kategorii OPEN.
Na najlepszych czekają puchary, dyplomy i nagrody. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia.
To nie jest zwykły sportowy start - w Bytomiu bieg zamienia się w wyraźny znak pamięci o policjancie, który zginął na służbie. I właśnie dlatego ta rywalizacja ma ciężar większy niż sam wynik na mecie.
na podstawie: Policja Bytom.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP Bytom). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W Bytomiu ruszy bieg, który przypomina o policjancie zastrzelonym na służbie

Terminale w bytomskim urzędzie wróciły do pracy po awarii płatności

Wykaz nieruchomości Gminy Bytom trafił na tablicę ogłoszeń na 21 dni

BAŚKA - maj rozpisany na cztery warsztaty pełne kobiecej energii

Bytomscy młodzi biegacze przebili się do ogólnopolskiego finału w Parku Kachla

Karol Pietruszka wraca z Mariboru z dwoma medalami i wyróżnieniem Europy

Motocykle policji przyciągnęły dzieci w Miechowicach bardziej niż harcerskie gry

Bytomskie szpitale mają połączyć siły – zmiany sięgną oddziałów i administracji

Wspinaczkowy maraton w Bytomiu i nowi mistrzowie Akademickich Mistrzostw Polski

Baśń, muzyka i szkolna scena – Bytomianie zobaczyli spektakl z energią

Najwięcej statuetek trafiło do trzech klubów podczas Sportowego Lauru Bytomia

142 ciężarówki pod lupą służb - Bytom i sąsiedzi uderzyli w transport odpadów
![[PIŁKA NOŻNA] 29. kolejka Betclic 1. ligi – Puszcza Niepołomice – Polonia Bytom 2:1](/images/mecz/puszcza-niepolomice-polonia-bytom-18042026-21-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] 29. kolejka Betclic 1. ligi – Puszcza Niepołomice – Polonia Bytom 2:1

Rozbark ma nowy skwer z edukacyjną ścieżką i odnowioną kapliczką
Przydatne dane teleadresowe
- CKZiU Medyk Bytom - kontakt i kierunki
- II Komisariat Policji w Bytomiu - kontakt i godziny
- Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach - Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bytomiu - kontakt, godziny, informacje
- Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu - kontakt, godziny, rejestracja
- Urząd Miejski w Bytomiu - kontakt, godziny, wydziały
- Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bytomiu - kontakt i wsparcie
