Bytomscy policjanci i uczelnia łączą siły - praktyki już na horyzoncie

FOT. Policja Bytom
Komendant Miejski Policji w Bytomiu podpisał porozumienie z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa, które otwiera drogę do studenckich praktyk i wspólnych działań. Dokument ma połączyć policyjne doświadczenie z zapleczem dydaktycznym uczelni. W tle są też projekty profilaktyczne, spotkania ze specjalistami i praca z młodzieżą myślącą o służbie.
W porozumieniu uczestniczyli Komendant Miejski Policji w Bytomiu, inspektor Dariusz Kopeć, oraz przedstawicielka Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa - dziekan Patrycja Tkocz reprezentująca Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach . Jak wynika z przekazanych informacji, strony chcą współpracować na wielu płaszczyznach, od organizacji praktyk po działania edukacyjne.
Plan obejmuje wspólne projekty, konferencje, spotkania dydaktyczne oraz inicjatywy wychowawczo-profilaktyczne. Policjanci i studenci mają działać także przy przedsięwzięciach społecznych, a sama komenda ma być miejscem wizyt studyjnych dla osób związanych z uczelnią. Z drugiej strony funkcjonariusze mają pojawiać się na zajęciach prowadzonych przez szkołę.
Jednym z najważniejszych punktów porozumienia jest możliwość odbywania przez studentów praktyk zawodowych w bytomskiej komendzie. Strony stawiają też na szkolenia i spotkania ze specjalistami. Celem ma być edukacja młodzieży, która wiąże swoją przyszłość z policyjną formacją, a także promowanie etosu policjanta i budowanie poczucia odpowiedzialności.
To nie wygląda na kurtuazyjny gest do protokołu. Takie porozumienie może dać policji lepiej przygotowanych kandydatów, a młodym ludziom - realny kontakt z mundurem, zanim podejmą decyzję o służbie.
na podstawie: Policja Bytom.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Bytom). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Zużyte huśtawki i drabinki idą do odnowy. Trwa przegląd placów zabaw w Bytomiu

Historyczny start Polaków w goalballu pod wodzą bytomskich trenerów

Estakada w Chorzowie znów pod ruchem. Autobusy i tramwaje wracają na trasy

Zwężenie na Jana Pawła II. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Po 60 latach od matury znów usiedli razem bytomscy absolwenci

Tysiące psów i mocna rywalizacja wrócą do Szombierek

W Bytomiu gra z policją sprawdziła, kto naprawdę umie ratować życie

Książka od pomysłu do druku - bytomska wystawa pokazuje kulisy papieru

Od rana w Bytomiu trwają kontrole - kierowcy mogą stracić prawo jazdy

Nowy plan dla Bytomia. Od niego zależą domy, działki i inwestycje

W Rotundzie znów rozłożą kości K20 i uruchomią wyobraźnię

Blisko 400 zawodniczek w Bytomiu. Najmłodsza miała tylko 5 lat

W Bytomiu kontrola od ładunku skończyła się dożywotnim zakazem

Na pl. św. Barbary stanęły dmuchańce i sportowe konkurencje
Przydatne dane teleadresowe
- Węglokoks Kraj w Bytomiu - kontakt, sprzedaż, partnerzy
- Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza nr 1 w Bytomiu - kontakt i adres
- Bytomski Ośrodek Edukacji w Bytomiu - kontakt, zajęcia, egzaminy
- Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach - Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bytomiu - kontakt, godziny, informacje
- Orkiestra Wojskowa w Bytomiu - kontakt i adres
- Muzeum Górnośląskie w Bytomiu - kontakt, godziny, bilety
