Przeważnie na końcowym etapie projektowania łazienki pojawia się pytanie: w jakim stylu chcemy ją urządzić? Łazienka to już nie tylko miejsce do dbania o higienę, ale także nasz intymny kąt, w którym chcemy czuć się komfortowo. Jaka stylistyka będzie najlepsza?

Styl minimalistyczny

Coś dla miłośników prostoty i funkcjonalności. Wiele osób, decydując się na styl minimalistyczny, chce jak najwięcej przestrzeni przy jak najmniejszej liczbie zbędnych elementów. W takim surowym, ascetycznym stylu doskonałe będzie wyposażenie mające za zadanie ukryć to, co nie jest niezbędne. Takie łazienki cechują się brakiem wszelkich ozdób czy elementów dekoracyjnych. Najpopularniejsze meble to te o kwadratowym lub prostokątnym kształcie, bez odstających uchwytów, o gładkiej powierzchni w jednym kolorze. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie decydowanie się na meble podwieszane – tak, aby zostawić niezastawioną podłogę, co optycznie powiększy przestrzeń. Styl minimalistyczny najbardziej sprawdzi się w niewielkich, ciasnych łazienkach, ponieważ pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca.

Styl nowoczesny

Nowoczesność często idzie w parze z minimalizmem, a niekiedy jest z nim ściśle powiązany. Podobnie jak minimalizm, styl nowoczesny jest prosty, kompaktowy i funkcjonalny. Charakteryzuje się geometrycznymi kształtami mebli, nadając pomieszczeniu nieco formalizmu i powściągliwości. Należy także nie przesadzać z dodatkami, aby nie zamienić naszej łazienki w wystawę. Jednak w odróżnieniu do minimalizmu, łazienki nowoczesne lubią kolor. To najnowszy trend w urządzaniu łazienek – wyraziste kolory przy zachowaniu formalnych kształtów. Czerwony ,zielony, turkusowy – wybór zależny jest tylko od twojej fantazji i wyobraźni. Tak jak styl minimalistyczny, nowoczesność odnajdzie się w małych łazienkach, a kolor dodatkowo ją ożywi.

Sprawdź nowoczesne meble łazienkowe na Defra.pl.

Styl retro

To hołd złożony okresie minionych epok. Styl retro lub vintage cechuje się ponadczasowością, nadaje wnętrzu odpowiedniego charakteru i klimatu. Łazienka w takiej odsłonie lubi drewno oraz bogate zdobienia. Drewniane, ciemne meble ocieplą pomieszczenie. Ciekawym połączeniem może być tutaj połączenie dwóch stylów: retro i modern. Te dwie formy idealnie do siebie pasują dzięki kontrastowi, jaki razem tworzą. Łazienki w wydaniu retro sprawdzą się zarówno w domach, jak i w mieszkaniach, zamieniając nasze prywatne miejsce w prawdziwy pokaz stylu. Styl retro ściśle łączy się ze stylem klasycznym, lubiącym drewno i elegancję. Można pozwolić sobie na odrobinę luksusu, tworząc łazienkę właśnie w takich starodawnych aranżacjach.

Każdy styl aranżacyjny rządzi się swoimi prawami. To, w jakiej formie wykończymy naszą łazienkę, zależy nie tylko od naszego gustu, ale także od tego, czego oczekujemy od łazienki: funkcjonalności czy może duszy sprzed dekady? Warto zastanowić się nad tym, ponieważ łazienka to miejsce najbardziej intymne, musi więc być wygodne, przytulne i przede wszystkim – stworzone z myślą o nas.