• Policjanci Wydziału Wykroczeń poszukują wandali

  Policjanci z Bytomia poszukują sprawców aktów wandalizmu. Zdarzenia miały miejsce w dniu 17 lutego, 25 marca oraz 1 kwietnia tego roku. Świadków zdarzeń prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • 16 maja o godzinie 10.00 w Galerii Rotunda MBP w Bytomiu odbędzie się spotkanie z cyklu Chciałbym zostać... Weźmie w nim udział pani Olga Górak, koordynatorka z Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu, która opowie o pracy opiekuna osób starszych. W wydarzeniu tym wezmą udział uczniowie bytomskich szkół.  

  Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, Technikum Nr 4 oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Bytomiu zapraszają przedszkola oraz szkoły do wzięcia udziału w Happeningu czytelniczym „Jak nie czytam, jak czytam”. Happening odbędzie się 6 czerwca br.

  Więcej informacji w załącznikach:

   Regulamin Happeningu czytelniczego
   Załączniki do regulaminu
   
  Zgoda osoba pełnoletnia 
   Zgoda osoba niepełnoletnia
   
  Klauzula

  W związku z realizowaną przez przedsiębiorstwo Tramwaje Śląskie S.A. przebudową torowiska tramwajowego w ul. Katowickiej i oświadczeniem wykonawcy robót, informujemy, że w dniu 14 maja 2019 r. nastąpi otwarcie dla ruchu pojazdów ul. Siemianowickiej oraz przywrócenie docelowej organizacji ruchu na  skrzyżowaniu ulic Siemianowicka - Witczaka - Katowicka - Miarki - Chorzowska.

 • Działania "BEZPIECZNY PIESZY" na bytomskich drogach

  Dzisiaj od rana na terenie naszego miasta bytomska drogówka prowadzi działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 • 47-latek kradł prąd w Miechowicach

  Policjanci z Miechowic wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzież prądu. „Lewe” podłączenie zlikwidowano w mieszkaniu przy ul. Francuskiej. 47-latkowi grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

 • Pijany kierowca w policyjnych rękach

  Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który w sobotę jechał ul. Orzegowską. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz 56-letniemu mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Policjanci Wydziału Wykroczeń poszukują sprawców kradzieży

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują sprawców kradzieży w Bytomiu od lutego do maja tego roku. Świadków zdarzeń oraz osoby mające wiedzę o sprawcach prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • EKO-patrol na bytomskich drogach

  Od marca bytomskimi ulicami porusza się tzw. "EKO-patrol". W skład jego wchodzi policjant bytomskiej drogówki oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej. Stróże prawa reagują na wszelkie sygnały dotyczące zanieczyszczeń środowiska. Patrol ten został powołany na podstawie wspólnej decyzji Prezydenta Bytomia oraz Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Głównym jego celem jest walka z nielegalnymi odpadami zagrażającymi bezpieczeństwu mieszkańców oraz środowisku.

 • 29-letni wandal niszczył lusterka w samochodach

  Policjanci z Miechowic zatrzymali 29-letniego wandala. Bytomianin mając 2 promile alkoholu w organizmie zniszczył lusterka w kilku samochodach. Stróży prawa zawiadomili mieszkańcy, którzy widzieli sprawcę oraz jego wyczyn. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Śledczy ustalają straty. Teraz wandalowi może grozić nawet do 5 lat więzienia.

 • Złodziej perfum wpadł na gorącym uczynku

  Mundurowi z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali 21-letniego złodzieja. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez pracowników ochrony perfumerii w centrum Bytomia. Złodziej przyznał się do szeregu kradzieży perfum na terenie Bytomia oraz miast ościennych. Prokurator objął mieszkańca Piekar Śląskich policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 • latarniaW związku z pytaniami, które zadają mieszkańcy informujemy, że świecące latarnie uliczne w ciągu dnia wynikają zawsze z konieczności kontroli lamp po usunięciu awarii.

  Za naprawy latarń na terenie Bytomia, na podstawie zawartej przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów umowy, odpowiada firma Tauron. Jej pracownicy po usunięciu awarii lampy drogowej, muszą włączyć latarnie w całym obwodzie, w którym wystąpiła awaria. Lampy święcą się wtedy za dnia, przez kilkanaście, kilkadziesiąt minut – są wtedy jedna po drugiej kontrolowane, aby wykluczyć wszystkie awarie w obwodzie. Elektrycy wyłączają je dopiero po upewnieniu się, że cały ciąg oświetlenia jest sprawny.

  Po naszym zgłoszeniu awarii, Tauron ma 4 dni na wykonanie naprawy.

  Weryfikujemy poprawne wykonanie napraw.

  mpreza dla pracowników może być nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale również świetną szansą na zbudowanie mocnego zespołu. Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną?

  Coraz więcej firm decyduje się na regularne urządzanie imprez integracyjnych dla swoich pracowników. Gdy planowana jest organizacja imprez Gdańsk jest jednym z wielu miast, w którym możemy urządzić świetne spotkanie dla pracowników.

  Imprezę integracyjną można przygotować samemu – wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i wykonać wcześniejszą rezerwację.

  Warto jednak zaznaczyć, że aktualnie usługi tego rodzaju można zlecić również specjalnym agencjom, które mogą zająć się wszystkim od A do Z. Takie usługi oferuje między innymi agencja Event Concept.

  Dlaczego organizacja eventów firmowych takich jak imprezy integracyjne jest rekomendowana? W jaki sposób urządzić wydarzenie tego rodzaju? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

  Organizacja imprez Gdańsk – dlaczego warto urządzić imprezę integracyjną?

  Impreza integracyjna to rodzaj imprezy firmowej, która przeznaczona jest dla pracowników firmy. Takie eventy dla firm cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem zarówno w mniejszych, jak również w tych większych przedsiębiorstwach. Co stoi za ich popularnością?

  Dzisiaj w wielu firmach pracuje się zespołowo – właśnie dlatego odpowiednia atmosfera i sprawna komunikacja między pracownikami ma tak duże znaczenie. Aby osiągnąć taki właśnie efekt, urządza się imprezy integracyjne, które mają na celu zespolenie – zintegrowanie pracowników.

  Główne zalety imprez integracyjnych:

  • skuteczne zintegrowanie zespołu
  • lepsza komunikacja między członkami zespołu
  • zmniejszenie ryzyka nieporozumień
  • lepsza atmosfera w zespole
  • większa satysfakcja pracowników
  • łatwe rozdzielanie zadań pomiędzy członkami zespołu
  • pomoc w wejściu do zespołu nowych pracowników
  • poprawa lojalności pracowników

  Wobec tego organizacja eventów takich jak imprezy integracyjne ma wiele zalet – te eventy firmowe mogą być skuteczną inwestycją we własną firmę!

  Organizacja imprez Gdańsk – jak urządzić udaną imprezę integracyjną?

  Imprezę integracyjną można przygotować we własnym zakresie, ale również można skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie – najlepszym wyborem będzie rekomendowana agencja eventowa, czyli firma, której specjalnością jest organizacja eventów Warszawa, Gdańsk, Katowice to tylko niektóre miasta, w których można skorzystać z tych usług.

  Gdy do wyszukiwarki wpiszemy słowa takie jak „organizacja imprez Katowice” czy też „organizacja imprez integracyjnych Gdańsk”, możemy natychmiast znaleźć wiele ofert agencji eventowych.

  Agencja może zająć się całościową organizacją wydarzenia w imieniu swojego klienta – firmy. Jej pomoc może obejmować między innymi dobór najlepszej lokalizacji i atrakcji na event, zapewnienie transportu, wyżywienia i noclegów, a także szereg innych usług.

  Decydując się na pomoc agencji eventowej, firma może nie tylko otrzymać pełne wsparcie, ale również może uzyskać pewność, że jej wydarzenie będzie dopięte na ostatni guzik. To także oszczędność czasu i mniejsze ryzyko, że impreza integracyjna będzie nieudana. W ten sposób będzie mogła odnieść całkowity sukces!

  Zatem jeśli interesuje nas profesjonalna organizacja eventów Gdańsk czy też organizacja imprez Warszawa, z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz on-line.

  Organizacja imprez Gdańsk – imprezy integracyjne dla pracowników

  Szanowni Czytelnicy,

  w oparciu o § 5 regulaminu biblioteki oraz działając zgodnie z przepisami RODO uprzejmie informujemy, że dane osobowe czytelników, którzy przez okres kolejnych pięciu lat, od daty ostatniego zwrotu materiałów bibliotecznych, nie skorzystali z usług bibliotecznych – zostaną usunięte, a zobowiązania czytelnicze ulegną likwidacji.

  W związku z powyższym zapraszamy wszystkich do aktualizacji swoich kont i dalszego, czynnego korzystania z naszych zbiorów.

 • Podsumowanie działań "NURD"

  Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi ujawnili blisko 42 wykroczenia w tym wszystkie przez kierowców wobec pieszych. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Policjanci zlikwidowali plantację marihuany wartą 80 tys. złotych

  Policjanci z Bytomia zlikwidowali plantację marihuany. Stróże prawa zabezpieczyli prawie 90 krzewów konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 80 tys. złotych. Prokurator objął policyjnym dozorem 31-latka, który uprawiał plantację oraz pobił swojego ojca i groził mu, aby nie zdradził jego tajemnicy.

 • Złodzieje złomu wpadli na gorącym uczynku

  Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn. 21-latek i jego rok starszy kolega ukradli złom z terenu kopalni o wartości 1500 złotych. Bytomianie wpadli na gorącym uczynku i trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed prokuratorem. Grozi im do 5 lat więzienia.

 • Dla Polaków już od setek lat dobra kawa kojarzy się niezwykle pozytywnie – jako jedni z pierwszych w Europie mogliśmy skosztować jej smak i cieszyć się właściwościami, jakimi wyróżnia się spośród innych napojów. Dzisiaj jest niezwykle popularna wśród wszystkich – zarówno młodych, jak i starszych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie bez niej poranku, popołudnia, a niekiedy nawet wieczoru. A najlepszym miejscem, by się w nią zaopatrzyć, będzie bez wątpienia palarnia kawy, w której nie tylko wybór jest ogromny, ale przede wszystkim jakość produktów przewyższa tę, jaką znamy choćby z supermarketów.

  Palarnia kawy – miejsce, w którym poczujesz smak i aromat

  Najlepsze kawy z supermarketów mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych i dla wielu z nas stanowią jedyny sposób, by wyrazić swoją miłość do tego napoju i by kosztować go każdego dnia. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyna alternatywa, dzięki której będziesz mógł skutecznie wieść życie kawosza. Dużo bardziej polecanym miejscem do zakupu tego rodzaju produktów jest palarnia kawy, która sprowadza produkty z różnych regionów świata albo od cenionych na rynku producentów, dbających o najwyższą jakość.

  Dlaczego różnica jest tak duża? Przede wszystkim z powodu odpowiedniej selekcji, jaką przeprowadza profesjonalny sklep z kawą. Zaopatruje się on w produkty od uznanych marek i z miejsc, w których powstają najlepsze ziarna. To jednak nie wszystko, bo na aromat i smak najlepszej kawy wpływ ma również proces jej produkcji, a także przechowywania. Palarnia kawy jest miejscem, w którym zachowywane są najlepsze standardy związane z przechowywaniem – sprzedawana jest tam świeża kawa, która nie ma za sobą wielomiesięcznego przechowywania w magazynach, przez co traci swój smak i aromat. Masz więc pewność, że uznany dystrybutor kawy zadba o dostarczenie Ci produktu świeżego, który zachował pełnię swojego smaku. W przeciwieństwie do supermarketu, gdzie sprzedawane są produkty „wyleżałe” i pozbawione takiego smaku, jaki powinien charakteryzować świeżo paloną kawę.

  Palarnie kawy a wybór produktów

  Każda ceniona i dbająca o swoich klientów palarnia kawy, będzie w stanie zapewnić kupującym bardzo wiele rodzajów i smaków kawy. Jest to szczególnie istotne dla tych osób, które lubią eksperymentować albo mają bardzo dokładnie sprecyzowane gusta i oczekiwania, pragnąc zaopatrywać się dokładnie w to, co lubią, a nie to, co akurat jest na stanie. Co możesz zakupić w specjalistycznym sklepie z kawą?

  • Kawa ziarnista

  Jest bardzo często wybierana przez koneserów, ponieważ ze względu na to, że zachowane zostały jej całe, nienaruszone w procesie produkcji ziarna, można wydobyć z niej najlepszy smak i aromat, który będzie cieszył każdego – zarówno doświadczonego kawosza, jak również osobę, delektującą się tym napojem raz na jakiś czas. Aby móc ją zaparzyć, wystarczy zaopatrzyć się w specjalny młynek i zakupić odpowiedni produkt – do espresso lub najzwyklejszej kawy z mlekiem.

  • Kawa mielona

  Polecana przede wszystkim osobom, które nie posiadają młynka albo dla których liczy się krótki czas zaparzenia. Może ona mieć równie wspaniały smak co najlepsza kawa ziarnista, a wystarczy tylko odnaleźć produkt wysokiej jakości, którego w palarni kawy nie powinno zabraknąć. Tutaj również masz bardzo duży wybór i dzięki zakupowi odpowiedniego produktu, możesz cieszyć się zarówno swoim ulubionym espresso, jak również kawą z mlekiem.

  • Kawa w kapsułkach

  Jest to bardzo ciekawa alternatywa, szczególnie dla osób, które chcą napić się kawy szybko – czy to w domu, czy pracy. Dobra kawa w kapsułkach będzie smakowała wyjątkowo, dlatego może skutecznie konkurować z tą ziarnistą czy mieloną. W tym wypadku mamy do czynienia z ogromnym wyborem, dzięki któremu każdy z nas będzie miał możliwość znalezienia produktu idealnie dopasowanego do własnych potrzeb.

  • Kawa aromatyzowana

  Profesjonalny sklep z kawą zapewni również produkty aromatyzowane – o posmaku czekolady, mięty, whisky, marcepanu, kokosu i wielu innych. Warto spróbować, aby przekonać się, że najlepsze kawy mogą smakować inaczej!

  Jakie kawy zaoferuje nam palarnia kawy?

  Wybierasz się na Mazury i jesteś na etapie wyboru miejsca noclegu? To zdecydowanie jeden z najbardziej skomplikowanych problemów dla urlopowiczów. Hotele Mazury to bardzo złożony temat, opcji jest wiele, a każda wyróżnia się czymś innym. Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru ho? Dzisiaj postaramy się przybliżyć sobie czynniki, na które warto zwrócić uwagę, by później nie żałować swojej decyzji i miło spędzić czas.

  Mazury - jakie hotele wybierać?

  Dlaczego Mazury są jednym z najczęściej wybieranych kierunków urlopowych?

  Mazury są jednym z najbardziej urokliwym terenów w Polsce. Znajdują się tam setki zabytków, wiele gospodarstw agroturystycznych, a także ponad 2000 jezior. Najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną na mazurach są Pola Grunwaldzkie, na których w 1410 roku wojska polsko-litewskie pokonały Krzyżaków.

  Na ich terenie znajduje się ponad 2500 hoteli. Ich liczba cały czas się powiększa ze zrozumiałych względów – z roku na rok, coraz więcej osób odwiedza te przepiękne i historyczne okolice. W związku z tym, że jest tak duża konkurencją, hotele wręcz zabijają się o każdego klienta, oferując przeróżne zniżki, czy atrakcje, które są wliczone w cenę. Jednak na co tak naprawdę warto zwracać szczególną uwagę?

  Jak wybrać dobry hotel na Mazurach?

  Istnieje kilka istotnych kwestii, którym warto się bliżej przyjrzeć podczas rezerwacji hotelu na Mazurach. Warto wziąć pod uwagę przynajmniej trzy podstawowe:

  • Lokalizacja – musimy się zastanowić, na czym zależy nam najbardziej i w jakim celu tu przyjechaliśmy. Być może zależy nam na tym, aby dobry hotel znajdował się w pobliżu jeziora, czy jak najbliżej jakiegoś obiektu turystycznego? W takim wypadku musimy wiedzieć, że cena wynajmu pokoju w takim hotelu na Mazurach będzie dużo wyższa. Można by się zastanowić – czy warto więcej zapłacić? Oczywiście, że tak! Biorąc pod uwagę, że zależy nam na konkretnej lokalizacji – wybierając nocleg w dalszej okolicy, będziemy musieli płacić za dojazd do wybranych lokalizacji na mazurach.
  • Udogodnienia – wybierając się na urlop, większość z nas zwraca uwagę na to, czy sam hotel oferuje nam jakieś atrakcje, takie jak, np. jacuzzi w pokoju, basen, aquapark, czy atrakcje dla dzieci. Najlepsze hotele na Mazurach oferują takie udogodnienia już w cenie wynajmu pokoju. Tutaj także musimy się zastanowić – czy będziemy korzystać z tego typu atrakcji, czy jednak nie.
  • Opinie w internecie – tutaj to jest kwestia sporna, ponieważ takie recenzje nie zawsze są wiarygodne, lecz myślę, że jednak warto przeczytać kilka słów o danym hotelu, aby mieć jakiekolwiek pojęcie i ewentualne późniejsze porównanie. Wyszukując frazy ‘hotele Mazury’ od razu otrzymamy kilkadziesiąt propozycji miejsc noclegowych - to jakimi opiniami cieszą się konkretne miejsce, powinno mieć duże znaczenie.

  Mazury – które miasto wybrać? To, które miasto na Mazurach będzie nam najbardziej odpowiadało, zależy także od wielu czynników, ale przede wszystkim od upodobań oraz tego, w jakim celu tam jedziemy. Jeśli wybieramy się w celach turystycznych – najlepszym wyborem będzie miasto, które oferuje duży szereg atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych. Będzie to także najlepsza opcja dla rodzin z dziećmi czy młodych osób. Należy wziąć pod uwagę, że mazury odznaczają się przeróżnymi terenami i każda ich część jest inna, charakteryzuje się czymś innym. Dlatego też przed wyborem miejscowości należy zadać sobie pytanie – czego oczekuję? Następnie do udzielonej odpowiedzi dobrać najlepszy hotel na Mazurach.

  Montaż rolet wcale nie musi oznaczać wiercenia w ramie okiennej lub prowadzenia instalacji elektrycznej. Aktualnie w sprzedaży znajdziemy także specjalne rolety bezinwazyjne, które możemy zamontować także samodzielnie!

  Rolety dają nam większą prywatność, a także mogą wpłynąć na energooszczędność i bezpieczeństwo budynku. Dodatkowo, nie muszą być bardzo trudne w montażu – wystarczy zdecydować się wtedy na rolety na okna bezinwazyjne, czyli o montażu bezinwazyjnym.

  Rolety bezinwazyjne kupimy w różnych wariantach – jako rolety zewnętrzne, a tym także rolety elektryczne, a także jako rolety wewnętrzne.

  Dzisiaj rolety bezinwazyjne można kupić w wielu różnych wariantach do wyboru – szeroki asortyment prezentuje między innymi firma Bubendorff z Francji.

  Co warto wiedzieć o roletach bezinwazyjnych? Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się naszym poradnikiem!

  Rolety bezinwazyjne – co to jest?

  Pod pojęciem takim jak rolety bezinwazyjne znajdują się rolety wewnętrzne lub zewnętrzne, w tym także rolety elektryczne zewnętrzne, które wyróżniają się bezinwazyjnym montażem.

  Montaż ten zależny jest przede wszystkim od tego, czy mamy do czynienia z osłonami wewnętrznymi, czy też tymi zewnętrznymi.

  Rolety bezinwazyjne – wewnętrzne

  W sprzedaży możemy znaleźć różne rodzaje rolet bezinwazyjnych przeznaczonych do wnętrza. Wśród nich znajdują się między innymi takie jak:

  • mini roleta materiałowa bezinwazyjna – bez kasety
  • materiałowe rolety bezinwazyjne w kasecie
  • rolety bezinwazyjne dzień noc
  • rolety rzymskie bezinwazyjne

  Montaż rolet tego rodzaju najczęściej odbywa się przez specjalne zaczepy, które umieszcza się na skrzydle okiennym. Dzięki temu nie trzeba wtedy wiercić otworów w skrzydle okna, a także w ścianie. W ten sposób możemy także uchronić się przed ryzykiem utraty gwarancji na stolarkę okienną, a także nie pogarszamy jej właściwości termicznych.

  Montaż takich rolet jest bardzo prosty – można zrobić to także samodzielnie. Wystarczy tylko nałożyć specjalne nakładki na skrzydło okienne i dopiąć do nich pozostałe elementy. Zajmie nam to zaledwie kilka minut!

  Rolety bezinwazyjne – zewnętrzne

  W sprzedaży możemy znaleźć także zewnętrzne rolety bezinwazyjne z napędami elektrycznymi, także jako rolety bezinwazyjne na wymiar dopasowane indywidualnie do miejsca montażu.

  Najczęściej stosuje się w tej roli rolety solarne, które wyposażone są w specjalne panele fotowoltaiczne odpowiedzialne są gromadzenie energii promieniowania słonecznego, która następnie jest przekształcana w prąd potrzebny do zasilania rolety.

  W tym przypadku rolety są montowane bez potrzeby podłączania ich do sieci elektrycznej, dlatego też trzeba wtedy prowadzić specjalnej instalacji do każdego otworu budowlanego, na przykład do okna. Dzięki temu rolety te nadają się również doskonale do budynków już istniejących.

  Zewnętrzne rolety solarne mogą działać nie tylko podczas słonecznych, ale także pochmurnych dni – przez cały rok. Efektywne panele fotowoltaiczne wydajnie przekształcają potrzebną energię słoneczną w prąd nawet podczas dni, gdy pogoda nie dopisuje.

  Takie rolety mogą być także wyposażone w specjalne czujniki nasłonecznienia, które automatycznie opuszczają rolety po zmierzchu i podnoszą je o poranku. Można także wyposażyć je w programatory pozwalające na zaprogramowanie pracy na konkretne godziny.

  Zatem bezinwazyjne rolety solarne to kapitalny wybór dla tych budynków, które mogą powodować problemy przy montażu rolet przewodowo!

  Rolety bezinwazyjne – bezproblemowy montaż

  Czy istnieje ktoś, kto nigdy nie słyszał o plandece grubej? Jest to niezwykły materiał, który rewelacyjnie chroni przed przemoknięciem. Plandeka gruba jest wykonana z tkaniny gumowanej lub takiej, która jest nasączona substancją hydrofobową. Jako przykład takiej płachty materiału wskazuje się, chociażby brezent, który nie bez powodu jest uznawany za jeden z najtrwalszych materiałów. Ten wytrzymały kawałek materiału doskonale sprawdzi się w ogrodzie, na placu budowy czy też w halach produkcyjnych. Co jeszcze musisz wiedzieć o mocnej plandece przed jej zakupem?

  Plandeka gruba - materiał o wyjątkowych właściwościach

  Plandeka i jej zastosowania

  Plandeka zachwyca swoją funkcjonalnością. Sprawdza się rewelacyjnie w wielu branżach jak ogrodnictwo, rolnictwo czy też budownictwo i wciąż zachwyca swoją praktycznością. Grube plandeki ochronne to materiał wodoodporny, który można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Gruba plandeka jest wykorzystywana, chociażby do zabezpieczania towarów w magazynach i na budowie, a także podczas transportu różnego rodzaju materiałów oraz pojazdów. Na rynku jest dostępna także plandeka ogrodowa, która cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Można nią przykrywać różnego rodzaju rośliny, a także sprzęty, o które się obawiamy. Plandeka doskonale chroni przed nadmiernym słońcem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wybierając odpowiednio wzmocniony materiał, mamy również gwarancję ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, co jest szczególnie istotne w halach produkcyjnych i na magazynach.

  Zalety plandek

  Plandeka gruba jest zazwyczaj zakończona podwójną krawędzią z sznurkiem polipropylenowym. Na całym jej obwodzie są nabite aluminiowe oczka, które sprawiają, że jej montaż jest niezwykle prosty i przyjemny, nawet dla osób, które wcześniej nie miały okazji montować tego typu materiału. Do jej zamontowania nie będą potrzebne również żadne narzędzia, ponieważ zazwyczaj przytwierdzona jest za pomocą specjalnego kabla lub linki. Jest to uniwersalny produkt, który powinien znaleźć się w każdym zakładzie. Plandeki przede wszystkim rewelacyjnie chronią przed zniszczeniami, a przy tym nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dodatkowo, jest to materiał wielokrotnego użytku. Po jednym wykorzystaniu wystarczy, że wyczyścimy plandekę, a ona będzie znowu gotowa do użytku. Wystarczy, że ponownie rozłożymy ją w miejscu, czy też na przedmiocie, który będziemy chcieli zabezpieczyć.

  Jak wybrać odpowiednią plandekę?

  Planując zakup grubej plandeki, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, to, w jaki sposób planujemy ją później użytkować. Nie ma nic dziwnego w tym, że na inny egzemplarz zdecydujemy się, planując zabezpieczyć jakiś mały ogródek, a jeszcze na inny w momencie, gdy będziemy chcieli przykryć towar na paletach, czy transportowany samochód. Na rynku jest dostępne bardzo dużo grubych plandek, które różnią się długością i szerokością. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie trochę większego rozmiaru. Decydując się na większy egzemplarz, mamy gwarancję tego, że bez problemu przykryje daną powierzchnię. Zbyt mała plandeka może się osuwać i przekrzywiać, a co za tym idzie, nie chronić odpowiednio danego przedmiotu.

  Gdzie możemy kupić specjalistyczne, mocne plandeki? W internecie bez trudu znajdziemy kilkadziesiąt sklepów, które zajmują się sprzedażą tego typu produktów. Są to zarówno wyspecjalizowane podmioty, które w swojej ofercie mają tylko plandeki o różnym zastosowaniu, jak i internetowe markety budowlane, których asortyment jest dużo szerszy.