Karol Pietruszka z Bytomia zdobył złoto na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do
Bytomski zawodnik, Karol Pietruszka, zdobył tytuł mistrza Europy w Taekwon-do, demonstrując swoją wyjątkową klasę zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej.
  1. W mistrzostwach rozegranych w Lublinie, Pietruszka zdobył złoto w konkurencji indywidualnych układów formalnych dla stopni IV-VI Dan.
  2. Zawodnik wywalczył także srebrny medal w tej samej kategorii, lecz w rywalizacji drużynowej.
  3. Wcześniejsze sukcesy Pietruszki obejmują złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup w 2023 roku.
  4. W 2024 roku, Karol Pietruszka zdobył srebrny medal w Pucharze Polski Seniorów, Juniorów i Adapted.

Karol Pietruszka, reprezentujący Bytomski Sportowy Klub Taekwon-do „Sonso”, kontynuuje swoją imponującą karierę, zdobywając kolejne laury na arenie europejskiej. Jego specjalność, układy formalne, przyniosła mu już wiele prestiżowych nagród. W bieżącym roku, jego umiejętności ponownie zostały docenione na mistrzostwach Europy, gdzie jego technika i precyzja zapewniły mu najwyższe miejsce na podium.

Warto również wspomnieć, że Pietruszka jest doświadczonym zawodnikiem, którego umiejętności zostały potwierdzone w różnorodnych turniejach na poziomie regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Jego determinacja i poświęcenie dla taekwon-do są inspiracją dla młodych sportowców, którzy marzą o podobnych osiągnięciach.

Gratulacje należą się nie tylko Karolowi, ale także jego trenerom i całemu zespołowi, który wspiera go na każdym kroku tej sportowej podróży. Karol Pietruszka kontynuuje zbieranie sportowych trofeów, umacniając swoją pozycję jako jeden z czołowych taekwondzistów w Europie.

Opierając się na: UM Bytom