Czarni Bytom z 8 medalami na Mistrzostwach Polski Juniorów
W miniony weekend, w Opolu, dżudocy i dżudoczki z Czarnych Bytom stanęli na podium Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek, zdobywając łącznie osiem medali. Ich wybitne osiągnięcia to dowód na to, że ciężka praca i determinacja przynoszą wymierne efekty.
  1. Czarni Bytom zdobyli 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.
  2. Złote krążki wywalczyli Oliwia Kożuch, Daniela Badura i Julia Bulanda.
  3. Srebrne medale przypadły Kingi Chmielewskiej i Magdzie Glubiak.
  4. Drużyna zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej dzięki sześciu dodatkowym punktowanym miejscom.

Wśród zdobywców złotych medali znalazły się Oliwia Kożuch i Daniela Badura, które w sobotę pokazały klasę w swoich kategoriach. Niedziela przyniosła kolejne emocje, a na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Bulanda, potwierdzając dominację Czarnych Bytom na zawodach. Srebrne medale trafiły do Kingi Chmielewskiej i Magdy Glubiak, zaś brązowe zdobyli Kamil Michna, Wiktoria Ślązok oraz Wiktoria Baron, co pozwoliło drużynie zająć honorowe pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Warto podkreślić, że sukcesy te nie byłyby możliwe bez wsparcia doświadczonego zespołu trenerskiego. Specjalne gratulacje należą się Krzysztofowi Gadaczowi, Markowi Słykowi i Piotrowi Sadowskiemu, którzy nie tylko przygotowali zawodników do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale również zaszczepili w nich ducha walki i determinację, niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Takie wydarzenia sportowe są nie tylko okazją do rywalizacji, ale również świętem dla całej społeczności. Sukcesy Czarnych Bytom to dowód na to, że nasze miasto może być dumne ze swoich sportowców, którzy nie tylko reprezentują je na arenie krajowej, ale również inspirują młodsze pokolenia do aktywności fizycznej i dążenia do celu. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów za ich ciężką pracę i osiągnięcia, które niewątpliwie wpisują się w historię lokalnego sportu.


Według informacji z: Urząd Miejski Bytom