Koncert
Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert „Mamy siebie”, który odbędzie się 23 maja o godzinie 17:00. Wydarzenie jest częścią Metropolitalnego Święta Rodziny, które potrwa do 2 czerwca.
  1. Koncert „Mamy siebie” odbędzie się 23 maja o 17:00.
  2. Wystąpią zespoły i soliści z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2.
  3. Metropolitalne Święto Rodziny trwa od 18 maja do 2 czerwca.
  4. Główne hasło święta to „Rodzina fundamentem człowieczeństwa”.

Metropolitalne Święto Rodziny to inicjatywa, która rozpoczęła się w 2007 roku podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów do Rzymu. Tegoroczna edycja trwa od 18 maja do 2 czerwca, a otwarcie miało miejsce w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

W ramach obchodów, 23 maja w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się koncert „Mamy siebie”. Wydarzenie to zgromadzi na scenie zespoły muzyczne, rytmiczne i taneczne, a także solistów i duety z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2. Przygotowano niezwykłe aranżacje muzyczne, które z pewnością zachwycą bytomską publiczność.

Motyw przewodni Metropolitalnego Święta Rodziny koncentruje się na wspieraniu rodzin oraz dbaniu o wzajemne relacje. Jest to czas, który umacnia więzi międzyludzkie i metropolitalne oraz przyczynia się do promocji rodzin i rozwoju społeczności lokalnych. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Rodzina fundamentem człowieczeństwa”.

W Bytomiu, oprócz koncertu „Mamy siebie”, odbędzie się również Parkowy Dzień Dziecka zaplanowany na 1 czerwca w Parku Miejskim im. hm. Franciszka Kachla. Te wydarzenia wpisują się w kalendarz Metropolitalnego Święta Rodziny, oferując mieszkańcom okazję do wspólnego świętowania i budowania relacji.

Więcej informacji na temat programu całego święta w województwie śląskim można znaleźć na stronie internetowej Metropolitalnego Święta Rodziny.


UM Bytom