Sztuka w dawnej lokomotywowni: Michał Rejner otwiera atelier w Bytomiu
Stara lokomotywownia w Rozbarku zyskała nowe życie dzięki niezwykłemu artyście Michałowi Rejnerowi. Po trzech latach intensywnych prac renowacyjnych, przestrzeń ta stanie się miejscem spotkań ze sztuką i historią.
  1. Przedpremierowe otwarcie odbyło się 8 czerwca.
  2. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 21 czerwca.
  3. Wystawa „Niezwykła podróż” zaprezentuje najnowsze dzieła Michała Rejnera.
  4. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje artystyczne i muzyczne.

W sobotę, 8 czerwca, odbyło się przedpremierowe otwarcie odrestaurowanej lokomotywowni w Rozbarku, które przyciągnęło wielu gości, w tym prezydenta Mariusza Wołosza. Michał Rejner, artysta malarz i rzeźbiarz, poświęcił ostatnie trzy lata na samodzielny remont tego wyjątkowego miejsca, które teraz ma służyć sztuce. Rejner dbał o każdy szczegół, od porządkowania terenu, przez prace murarskie, dekarskie, aż po stworzenie ogrzewanej strefy do malowania obrazów.

Oficjalne otwarcie tej nietuzinkowej przestrzeni zaplanowano na 21 czerwca, kiedy to odbędzie się wernisaż wystawy „Niezwykła podróż”, prezentującej najnowsze obrazy i rzeźby Michała Rejnera. To wydarzenie będzie okazją do podziwiania nie tylko sztuki, ale także historycznej suwnicy z 1917 roku, która nadal znajduje się w lokomotywowni.

Wielkie otwarcie

„W przestrzeni czekać będą najnowsze rzeźby i instalacje, jakie przygotowałem na ten dzień. W przypadku jednej z nich to moi goście zdecydują, w jakim stopniu zostanie ukończona i co przedstawia. Podczas otwarcia odbędzie się również losowanie jednej z moich prac” – mówi Michał Rejner.

Wystawie towarzyszyć będzie performance grupy Strefa 51 w reżyserii Beaty Marii Błońskiej, przy współpracy z Magdaleną Zawadzką. Dodatkowo, wieczór umilą koncerty: Tria Fortepianowego o godz. 18:00, Domix Beatbox Showcase o godz. 19:00, dj set Livo i vj Arec od godz. 20:00 do północy oraz występ Tarnogórskiej Elektrycznej Kapeli Ludowej o godz. 21:00.

Impreza rozpocznie się o godz. 15:00, a wstęp na wydarzenie jest wolny. To doskonała okazja, by mieszkańcy mogli na nowo odkryć historię i piękno odrestaurowanej lokomotywowni, a także zanurzyć się w świat sztuki Michała Rejnera.


Na podstawie: UM Bytom