Utrudnienia na ul. Chorzowskiej: zamknięcie wiaduktu od 7 do 10 czerwca
W związku z nadchodzącymi pracami remontowymi, mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu w okolicach wiaduktu kolejowego nad ul. Chorzowską. Utrudnienia potrwają od piątku 7 czerwca do nocy z 9 na 10 czerwca.
  1. Zmiany w ruchu drogowym i pieszym
  2. Korekta tras autobusowych
  3. Objazdy i zamknięcia ulic
  4. Informacje dla pieszych

Od 7 czerwca od godziny 20:00 do godzin nocnych z 9 na 10 czerwca, ze względu na montaż belek prefabrykowanych, nastąpi zamknięcie przejazdu pod wiaduktem nad ul. Chorzowską. W tym czasie zarówno ruch drogowy, jak i komunikacja autobusowa oraz piesza będą podlegały istotnym zmianom.

Zmiany w komunikacji autobusowej

Linie autobusowe nr: M3, 127, 227 oraz 830 będą kursować według zmienionych tras i rozkładów jazdy. Objazdy w kierunku centrum Bytomia będą prowadzić od ul. Chorzowskiej (DK79) przez al. Jana Pawła II (DW911) i ul. Siemianowicką (DK94) do ul. Witczaka. W kierunku Chorzowa autobusy będą jechać od ul. Miarki przez ul. Siemianowicką (DK94) i al. Jana Pawła II (DW911) do ul. Chorzowskiej (DK79).

Przystanek Bytom Teatr Tańca Rozbark zostanie wyłączony z obsługi, natomiast przystanek Rozbark Siemianowicka przy DK94 zostanie włączony do obsługi dla wymienionych linii autobusowych.

Organizacja ruchu drogowego

Kierowcy jadący ul. Miarki w kierunku Chorzowa i Katowic będą musieli korzystać z pasa ruchu prowadzącego w stronę Krakowa (DK94), a następnie kierować się na ul. Siemianowicką i łącznikiem do al. Jana Pawła II – kierunek Chorzów i Katowice. Kierowcy jadący ul. Katowicką od strony pl. Sikorskiego oraz kierowcy włączający się do ruchu od strony skrzyżowania ul. Katowickiej i Matejki będą musieli korzystać z pasa ruchu prowadzącego w stronę Krakowa (DK94), a następnie kierować się na ul. Siemianowicką i łącznikiem do al. Jana Pawła II – kierunek Chorzów i Katowice.

Ulica Chorzowska w rejonie skrzyżowania z ul. Tuwima zostanie zwężona do jednego pasa ruchu dla pojazdów jadących od strony Chorzowa. Dojazd ul. Chorzowską od strony Chorzowa do ul. Pszczyńskiej i Siennej zostanie utrzymany.

Zmiany dla pieszych

Piesi od strony Rozbarku oraz Śródmieścia będą mogli korzystać z promenady i kładki dla pieszych nad ul. Siemianowicką lub skorzystać z przejścia ulicami Siemianowicką – Sienną – Pszczyńską do ul. Chorzowskiej i Tuwima. Od 10 czerwca, mimo trwających prac, możliwy będzie przejazd pojazdów oraz ruch pieszych, jednak nadal będzie utrzymane zwężenie do jednego pasa ruchu w kierunku Chorzowa.

Prosimy kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu. O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.


Na podstawie: UM Bytom