Szachiści MDK nr 1 wicemistrzami Polski

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu był gospodarzem VI Mistrzostw Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Szachach Szybkich. Sobotnie, 27 października zawody pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego, które odbyły się w IV LO w Bytomiu, wyłoniły najlepszych szachistów w trzech kategoriach wiekowych.

Wspaniały sukces odnieśli zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, którzy indywidualnie zdobyli 2 złote i 2 brązowe medale oraz kilka punktowanych miejsc. W grupie C (juniorzy do lat 10) tytuł Mistrzyni Polski przypadł Alicji Hajduk. Wśród juniorów do lat 14 Mistrzem Polski z kompletem punktów został Zbigniew Wiatrowski, a brązowe medale w tej kategorii zdobyli Patryk Dembicz oraz Daria Yarychevska.

W klasyfikacji drużynowej szachiści MDK nr 1 Bytom zdobyli drugie miejsce ustępując jedynie ekipie MDK Fabryczna Wrocław, a wyprzedzając zespoły MDK Chorzów oraz MDK Świdnica.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MDK nr 1