Narty należą do najbardziej popularnych wśród Polaków sportów zimowych. Coraz więcej osób decyduje się spędzać ferie zimowe na stoku, chętnie korzystamy także z zagranicznych wycieczek, których destynacją są większe narciarskie kurorty. Przy planowaniu wyprawy nie można zapomnieć o jednej z najważniejszych kwestii – odpowiednim ubezpieczeniu na narty.

ubezpieczenie krajowych i zagranicznych wyjazdów na narty

Ubezpieczenie narciarskie – jaką ochronę zapewnia?

Wyjazd na stok to jedna z najlepszych zimowych atrakcji, z których mogą korzystać osoby w niemal każdym wieku. Niezależnie, czy jest się doświadczonym uczestnikiem, czy początkującym amatorem szusowania, narty potrafią zapewnić wielogodzinną rozrywkę, która się nie nudzi. Należą jednak do sportów, w których chwila nieuwagi – lub błąd osób trzecich – może doprowadzić do wypadku. W najlżejszych przypadkach dochodzi jedynie do stłuczeń, jednak często wypadki na nartach kończą się skręceniami lub złamaniami. Ubezpieczenie narciarskie, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw, zapewnia natychmiastową pomoc w takich, a także groźniejszych sytuacjach.

Dzięki odpowiednio wybranemu ubezpieczeniu na narty, można liczyć na profesjonalną opiekę medyczną, a także, jeśli zajdzie taka potrzeba – np. ze względu na warunki panujące na stoku – akcję ratowniczą, która pozwoli przetransportować poszkodowanego do odpowiednio wyposażonej placówki medycznej. Polisa pokryje wszystkie koszty, dlatego turysta nie musi martwić się o żadne kwestie. Jest to kluczowe zarówno, jeśli spędza się ferie w kraju, jak i podczas zagranicznych wyjazdów. Ponadto, możliwa jest także organizacja i opłacenie transportu do Polski, co również należy do bardzo ważnych kwestii.

Ubezpieczenie na narty za granicą – dlaczego jest takie ważne?

Przy wyjazdach zagranicznych należy zawsze pamiętać o odpowiedniej polisie turystycznej. Ubezpieczenie na narty to absolutna konieczność, nawet, jeśli turysta posiada kartę EKUZ – należy bowiem pamiętać, że zapewnia ona leczenie jedynie w ramach darmowych w danym kraju usług placówek medycznych. Oznacza to, że jeśli konieczny do przeprowadzenia zabieg nie jest w tym państwie refundowany, klient będzie musiał ponieść jego pełen koszt. Polisa turystyczna nie ma takich ograniczeń – pokryje koszty każdego leczenia, jakiego klient będzie musiał się podjąć po zdarzeniu.

Co więcej, wzywanie pomocy po wypadku w obcym kraju może być bardzo trudne, szczególnie w tak stresującej sytuacji. Przeszkodą może być bariera językowa i nieznajomość służb ratunkowych w danym kraju. Mając ubezpieczenie narciarskie, nie trzeba się tym martwić – zyskuje się bowiem dostęp do całodobowej, polskojęzycznej infolinii, pod którą można zadzwonić w razie wypadku. Ubezpieczyciel dysponuje kontaktami do wszystkich ważnych placówek zagranicznych, dzięki czemu może w krótkim czasie zorganizować potrzebną pomoc w każdej sytuacji.

Jak należy postępować w razie wypadku na nartach, posiadając ubezpieczenie?

Jeśli doszło do wypadku na nartach, ubezpieczenie umożliwia wezwanie pomocy poprzez infolinię firmy, w której wykupiło się polisę turystyczną. Należy więc możliwie jak najszybciej zadzwonić pod wskazany na polisie numer – konsultant przyjmie zgłoszenie oraz doradzi co do dalszego postępowania. Firma natychmiast wezwie potrzebną pomoc i zorganizuje akcję ratowniczą, jeśli jest to potrzebne, oraz profesjonalną opiekę medyczną. Ubezpieczenie na narty pokryje koszty leczenia, a także koszty transportu medycznego do Polski, jeśli będzie on wymagany. Dzięki polisie, klient zyska szybką pomoc w każdej sytuacji.

Ubezpieczenie narciarskie – na sporty amatorskie czy ekstremalne?

Choć sporty zimowe, w tym narty, należą do sportów amatorskich, mogą zostać przekwalifikowane na dyscyplinę ekstremalną, jeśli uczestnik nie trzyma się wyznaczonych tras dla narciarzy. Należy w takiej sytuacji pamiętać, że podstawowa polisa turystyczna obejmuje jedynie sporty amatorskie. Z tego względu, jeśli chce się szusować poza wyznaczonymi szlakami, należy wykupić rozszerzony pakiet ubezpieczenia – narty będą dzięki temu bezpieczniejsze nawet, jeśli są uprawiane wyczynowo.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.