Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Zmiany w kursowaniu tramwajówW najbliższy weekend /12-13 stycznia/ w związku z modernizacją torowisk tramwajowych  w Świętochłowicach i Katowicach nastąpią zmiany w rozkładach jazdy. Zmiany dotyczą między innymi linii nr: 6, 7, 9, 17 i 19.

W związku z pracami modernizacyjnymi torowiska tramwajowego w Świętochłowicach /ul. Bytomska/, linia nr 7 będzie kursować w relacji: Katowice Zawodzie zajezdnia – Chorzów Batory zajezdnia, zaś na odcinku Bytom Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory zajezdnia zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza nr T-7. Z kolei na odcinku Łagiewniki Targowisko – Bytom pl. Sikorskiego będzie kursować tramwaj linii nr 17.

Zmiany będą dotyczyć także linii nr 6, która swoje kursy od piątku, 11 stycznia /od godz. 21.00/ aż do niedzieli, 13 stycznia będzie kończyć na pl. Miarki w Katowicach. Ma to związek z pracami budowlanymi węzła przesiadkowego w Brynowie.

Korekty rozkładów jazdy nastąpią również na liniach nr 9 i 19.

Szczegóły zmian dostępne są na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.