Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Masz już plany? A może Feriada z Becekiem? Sprawdź co w programie.


Robimy film” – warsztaty filmu poklatkowego

Data:  11-14 lutego, w godz. 9.00-13.00 (9-14 lat)
Miejsce: Teatr Górnośląski, ul. Cyryla i Metodego 10 


Warsztaty filmowe to niepowtarzalna okazja do tego, by poznać kulisy technicznego i artystycznego kreowania filmowej rzeczywistości. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się o znaczeniu użycia planów filmowych, montażu, dźwięku z off’u. Zyskają nowe umiejętności animowania elementów ruchomych i kompozycji kadru. Uroczysta premiera powstałego filmu odbędzie się 15 lutego o godz. 12.00.

Laboratorium kreatywności” – warsztaty konstruowania robotów

Data:  11-15 lutego: w godz. 9.00-11.00 (5-7 lat), w godz. 11.30-14.00 (8-14 lat)
18-22 lutego: w godz. 9.00-11.00 (5-7 lat), w godz. 11.30-14.00 (8-14 lat)
Miejsce: SP nr 46, ul. Prusa 10

Zajęcia, podczas których roboty ożywają w rękach najmłodszych…  Dzieci zajmą  się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO® Mindstorm, wyposażone w czujniki ruchu, koloru i dźwięku. Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna                  to umiejętności, które dzieci nabędą podczas zajęć. Przez zabawę kształtowane są kompetencje i predyspozycje techniczne z pogranicza automatyki i informatyki. Rozwijają logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów i koncentrację. 

 

Akademia Twórczego Ekologa” – warsztaty proekologiczne
Data:  13-15 lutego: w godz. 9.00-11.00 (5-7 lat), w godz. 11.30-13.30 (8-11 lat)
Miejsce: Sp nr 46, ul. Prusa 10

Warsztaty rozwijające świadomość ekologiczną dzieci i kształtujące postawę proekologiczną, co ma szczególne znaczenie w naszym regionie. W trakcie zajęć dzieci poznają takie pojęcia jak recykling, upcykling czy ślad węglowy. Wspólnie stworzą „Zielone zasady młodego ekologa”. Podarują nowe życie zużytym rzeczom tworząc z nich niezwykłe Łapacze Snów, girlandy, mobile oraz przedmioty użytkowe. W pracowni wykorzystane zostaną surowce wtórne – butelki pet, nakrętki, opakowania po słodyczach oraz naturalne znaleziska – patyczki, szyszki, muszelki, liście i piórka.


Papierowe fantazje” – warsztaty plastyczne
Data:  20-22 lutego: w godz. 9.00-11.00 (5-7 lat), w godz. 11.30-13.30 (8-11 lat)
Miejsce: SP nr 46, ul. Prusa 10

W trakcie zajęć dzieci poznają niezwykłą historię papieru oraz współczesną metodę produkcji i recyklingu tego naturalnego dobra. Nauczą się jak zmienić „zwykłą” kartkę papieru w małe dzieło sztuki, wykorzystując w tym celu różnorodne techniki plastyczne takie jak: frottage, stemplowanie darami natury, czy barwienie naturalnymi barwnikami roślinnymi. Będą miały również okazję przygotować od podstaw masę plastyczną papier-mache oraz stworzyć przy jej użyciu niepowtarzalne rzeźby lub przedmioty użytkowe.

 

Dofinansowano ze środków:


 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.