Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Montaż rolet wcale nie musi oznaczać wiercenia w ramie okiennej lub prowadzenia instalacji elektrycznej. Aktualnie w sprzedaży znajdziemy także specjalne rolety bezinwazyjne, które możemy zamontować także samodzielnie!

Rolety dają nam większą prywatność, a także mogą wpłynąć na energooszczędność i bezpieczeństwo budynku. Dodatkowo, nie muszą być bardzo trudne w montażu – wystarczy zdecydować się wtedy na rolety na okna bezinwazyjne, czyli o montażu bezinwazyjnym.

Rolety bezinwazyjne kupimy w różnych wariantach – jako rolety zewnętrzne, a tym także rolety elektryczne, a także jako rolety wewnętrzne.

Dzisiaj rolety bezinwazyjne można kupić w wielu różnych wariantach do wyboru – szeroki asortyment prezentuje między innymi firma Bubendorff z Francji.

Co warto wiedzieć o roletach bezinwazyjnych? Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się naszym poradnikiem!

Rolety bezinwazyjne – co to jest?

Pod pojęciem takim jak rolety bezinwazyjne znajdują się rolety wewnętrzne lub zewnętrzne, w tym także rolety elektryczne zewnętrzne, które wyróżniają się bezinwazyjnym montażem.

Montaż ten zależny jest przede wszystkim od tego, czy mamy do czynienia z osłonami wewnętrznymi, czy też tymi zewnętrznymi.

Rolety bezinwazyjne – wewnętrzne

W sprzedaży możemy znaleźć różne rodzaje rolet bezinwazyjnych przeznaczonych do wnętrza. Wśród nich znajdują się między innymi takie jak:

  • mini roleta materiałowa bezinwazyjna – bez kasety
  • materiałowe rolety bezinwazyjne w kasecie
  • rolety bezinwazyjne dzień noc
  • rolety rzymskie bezinwazyjne

Montaż rolet tego rodzaju najczęściej odbywa się przez specjalne zaczepy, które umieszcza się na skrzydle okiennym. Dzięki temu nie trzeba wtedy wiercić otworów w skrzydle okna, a także w ścianie. W ten sposób możemy także uchronić się przed ryzykiem utraty gwarancji na stolarkę okienną, a także nie pogarszamy jej właściwości termicznych.

Montaż takich rolet jest bardzo prosty – można zrobić to także samodzielnie. Wystarczy tylko nałożyć specjalne nakładki na skrzydło okienne i dopiąć do nich pozostałe elementy. Zajmie nam to zaledwie kilka minut!

Rolety bezinwazyjne – zewnętrzne

W sprzedaży możemy znaleźć także zewnętrzne rolety bezinwazyjne z napędami elektrycznymi, także jako rolety bezinwazyjne na wymiar dopasowane indywidualnie do miejsca montażu.

Najczęściej stosuje się w tej roli rolety solarne, które wyposażone są w specjalne panele fotowoltaiczne odpowiedzialne są gromadzenie energii promieniowania słonecznego, która następnie jest przekształcana w prąd potrzebny do zasilania rolety.

W tym przypadku rolety są montowane bez potrzeby podłączania ich do sieci elektrycznej, dlatego też trzeba wtedy prowadzić specjalnej instalacji do każdego otworu budowlanego, na przykład do okna. Dzięki temu rolety te nadają się również doskonale do budynków już istniejących.

Zewnętrzne rolety solarne mogą działać nie tylko podczas słonecznych, ale także pochmurnych dni – przez cały rok. Efektywne panele fotowoltaiczne wydajnie przekształcają potrzebną energię słoneczną w prąd nawet podczas dni, gdy pogoda nie dopisuje.

Takie rolety mogą być także wyposażone w specjalne czujniki nasłonecznienia, które automatycznie opuszczają rolety po zmierzchu i podnoszą je o poranku. Można także wyposażyć je w programatory pozwalające na zaprogramowanie pracy na konkretne godziny.

Zatem bezinwazyjne rolety solarne to kapitalny wybór dla tych budynków, które mogą powodować problemy przy montażu rolet przewodowo!

Rolety bezinwazyjne – bezproblemowy montaż