Jeżeli prowadzisz firmę transportową, z pewnością doskonale wiesz, jak istotna jest jakość Twojej floty pojazdów. Chcąc ją wzmocnić i osiągać jeszcze lepsze rezultaty, nie musisz kupować nowych samochodów – wystarczy, że skorzystasz z jednego z popularnych sposobów pozyskiwania aut na dłuższy okres. Aktualnie najbardziej popularne są wynajem oraz leasing samochodów dostawczych, a my sprawdzimy, która z tych usług będzie dla Ciebie bardziej opłacalna!

Wynajem czy leasing samochodów dostawczych? Porównujemy, co jest bardziej opłacalne!

Wynajem czy leasing samochodów dostawczych?

Chcąc porównać obie usługi, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów, dzięki którym zyskasz możliwość zdobycia wiedzy na temat kosztów, zalet i możliwości, jakie da Ci wynajem w takich firmach, jak Arval oraz leasing samochodów dostawczych. Oto te najważniejsze aspekty!

Oszczędności

Kwestia finansowa jest dla wielu przedsiębiorców tą najważniejszą – to, ile zapłacisz za wynajem czy auto leasing ma oczywiście ogromne znaczenie. W obu przypadkach płacona jest miesięczna rata za użytkowanie pojazdu i w obu przypadkach ich wysokość będzie podobna, choć prawdopodobnie mniej zapłacisz za wynajem samochodu – wynika to przede wszystkim z braku marży finansującego, która może nieco podnieść ostateczną kwotę.

Dużo istotniejszą kwestią jest natomiast opłata wstępna, która jest wymagana w przypadku leasingu – przedsiębiorca musi bardzo często zapłacić nawet kwotę w wysokości 20% wartości pojazdu, co często przekracza jego możliwości. Jeżeli chodzi o wynajem – takiej opłaty nie ma, co jest bardzo dużym udogodnieniem dla wielu firm.

Samochody

Zarówno leasing samochodu, jak i wynajem aut, pozwoli Ci korzystać z nowoczesnych pojazdów od cenionych na rynku producentów. Będziesz mógł wybierać pomiędzy nowymi modelami o doskonałych parametrach – grunt to znaleźć taką wypożyczalnię oraz firmę leasingową, która będzie w stanie zaproponować Ci szeroki wybór pojazdów, dzięki czemu będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Korzyści podatkowe

Zarówno w przypadku wynajmu, jak również leasingu samochodów dostawczych, zyskasz bardzo duże korzyści podatkowe – w przypadku każdej z tych usług, samochód z którego korzystasz, możesz zaliczyć do majątku swojej firmy, a w konsekwencji – ratę wliczyć do kosztu uzyskania przychodu. Dzięki temu zyskujesz oszczędności i możesz jeszcze prężniej rozwijać swoją działalność!

Zakres usług

Tym, co znacząco różni oba rozwiązania, jest przede wszystkim zakres usług, jakie realizowane są w ramach opłacanej co miesiąc raty. Na tym polu leasing samochodowy zdecydowanie przegrywa, ponieważ wypożyczalnie, oferując samochód dostawczy, zapewnią również jego pełne ubezpieczenie, a dodatkowo również usługi serwisowe czy przeglądy techniczne – oczywiście całkowicie bezpłatne. Na taki komfort nie mogą niestety liczyć osoby, które zdecydowały się na leasing samochodu dostawczego.

Zakończenie umowy

Po zakończeniu umowy, wynajmujący samochód zwraca go do wypożyczalni i może wynająć kolejny – nowszy albo zupełnie inny model. Jeżeli zaś chodzi o leasing aut, w większości przypadków firmy zobowiązane są do wykupienia takiego pojazdu po zakończeniu umowy. Dla jednych przedsiębiorców jest to rozwiązanie korzystne, a dla innych wręcz przeciwnie, ponieważ woleliby oni mieć większą swobodę w działaniu.

Inne

Wynajem samochodów dostawczych jest rozwiązaniem, które bez wątpienia daje przedsiębiorstwom wiele możliwości. Mowa tutaj nie tylko o wspomnianych już usługach serwisowych, ale również innych korzyściach, których nie zapewni auto leasing. Korzystając z usług najlepszych wypożyczalni, możesz liczyć np. na programy paliwowe, możliwość korzystania z samochodów dostawczych, a nawet dedykowane aplikacje do zarządzania flotą. Wszystko to w ramach opłacanej co miesiąc raty!

Wynajem czy leasing samochodów dostawczych?

Wybór należy oczywiście do Ciebie, jednak warto zwrócić uwagę na to, że usługi wypożyczalni cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem nie bez powodu – często są one dużo korzystniejsze dla większości przedsiębiorców!