Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Co to są kondensatory ceramiczne?

Do elementów używanych przez elektryków lub elektroników należą między innymi kondensatory. Są one zbudowane z dwóch przewodników, które rozdziela dielektryk. Dielektryk to nic innego jak izolator.

 

Jakie są rodzaje kondensatorów?

Za kryterium podziału kondensatorów wzięto ich konstrukcję. W efekcie wyróżnić można następujące rodzaje kondensatorów:

elektrolityczne. W tych kondensatorach jako izolator wykorzystywana jest cienka warstwa tlenku metalu. Osadza się ją na dodatniej okładce kondensatora wykonanej z tego samego metalu metodą elektrochemiczną. Druga okładka wykonane jest z suchego lub ciekłego elektrolitu. Wśród kondensatorów elektrolitycznych można wyróżnić kondensatory:

- tantalowe i aluminiowe;

- foliowe. Jako dielektryk stosuje się w nich folię wykonaną z tworzywa sztucznego. Najczęściej jest to folia wyprodukowana z poliestru;

- powietrzne. Rolę izolatora pełni w nich powietrze. Ten typ kondensatorów sprawdza się doskonale w przypadku wysokich częstotliwości;

- strojeniowe nazywane także zmiennymi;

- ceramiczne.

 

Grupy kondensatorów ceramicznych

Kondensatory ceramiczne można podzielić na 3 grupy. Grupa I to kondensatory cieszące się bardzo dużą popularnością. Są bardzo dobre, ale mają ograniczoną pojemność. Maksymalny zakres ich pojemności to kilkanaście nanofaradów. Do grupy II należą kondensatory ceramiczne ferroelektryczne. Ich cechą charakterystyczną jest mała objętość i stosunkowo duża pojemność. Współczynnik temperaturowy kondensatorów ceramicznych jest ściśle określony. Dzięki temu charakteryzują się one bardzo małymi stratami.

 

Kilka słów o kondensatorze MLCC SMD 0402

Kondensator MLCC SMD 0402 jest jednym z rodzajów kondensatorów ceramicznych dostępnych na polskim rynku. Zaliczany jest do kondensatorów wielowarstwowych. Oznacza to, że składa się on z kilku lub więcej pojedynczych kondensatorów, które połączone są ze sobą równolegle. Do produkcji tych kondensatorów użyty został rozdrobniony tlenek tytanu oraz tytanian baru. Do tytanianu baru dodano niob, kobalt, stront lub cyrkon.

 

Gdzie można kupić kondensatory MLCC SMD 0402?

Kondensatory ceramiczne MLCC SMD 0402 są sprzedawane w Polsce między innymi przez krakowską firmę Micros. Firma jest jednym z największych w kraju dystrybutorów podzespołów elektronicznych. W ofercie firmy znajduje się mnóstwo produktów niezbędnych do serwisowania i produkcji urządzeń elektrochemicznych. Kondensatory MCLL SMD 0402 oraz inne komponenty elektroniczne można kupić między innymi za pośrednictwem sklepu internetowego. Wszystkie kondensatory pochodzą od renomowanych producentów.