Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Młodzi na scenęDo 31 lipca Teatr ROZBARK prowadzi nabór do drugiej edycji programu rezydencyjnego „Młodzi na scenę”. Program ma na celu wsparcie artystów reprezentujących szeroko rozumiany teatr tańca i ruchu w przygotowaniu premierowego spektaklu.

Program adresowany jest do artystów indywidualnych, którzy nie ukończyli 35. roku życia oraz zespołów bez stałego dostępu do sceny (w przypadku zespołów przynajmniej połowa twórców musi być poniżej 35. roku życia). Teatr ROZBARK jest współproducentem spektakli, które powstaną w ramach programu.

W trakcie pierwszej edycji wpłynęło 27 zgłoszeń, z których wybraliśmy dwie propozycje: prezentowany w maju"smell.me.ordinary piece" Company HAA & ODD oraz "Manhattan" Dominiki Wiak & Danieli Komędery-Miśkiewicz, którego premierę planujemy na 1 września - mówi Anna Wróblowska, p.o. dyrektora Teatru Rozbark.

Bytomski teatr oferuje m.in. dofinansowanie premiery, możliwość korzystania przez dwa tygodnie z jednego ze studiów teatru, a także udostępnienie na tydzień sceny Teatru ROZBARK wraz z obsługą techniczną. Do programu „Młodzi na scenę” nie można zgłaszać spektakli, które już miały swoje prezentacje publiczne (również jako work in progress). Spośród nadesłanych propozycji wybrane zostaną dwa zgłoszenia.

Drugą edycję programu „Młodzi na scenę” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej szczegółów na: www.teatrrozbark.pl.

Pobierz formularz aplikacyjny

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Teatr Rozbark


1000 Znaków do wykorzystania