Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Letni odjazd z BecekobusemWarsztaty muzyczne, rzeźby z wykorzystaniem różnych technik i materiałów, projektowanie i tworzenie wymyślnych form z masy papierowej - te i wiele innych atrakcji czeka jeszcze na uczestników wakacyjnych warsztatów w najweselszym autobusie pod słońcem.

Warsztaty adresowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, są świetną okazją do dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu. W tym tygodniu uczestnicy biorą udział w warsztatach muzycznych i rzeźbiarskich. Od 26 do 30 sierpnia zaplanowano warsztaty kreatywne EkoZabawowe Figle”, podczas których uczestnicy nauczą się jak wykorzystać rzeczy z recyklingu. Będą tworzyć: breloczki-kaktusy, przypinki, łapacze snów oraz indiańskie totemy, a ponadto poznają zabawy i gry podwórkowe.

Z kolei popołudniowy cykl warsztatów związany będzie z historią rycerstwa. Dzieci przeniosą się w czasie, poznają sztukę walki na miecze i strzelania z łuków. Przybliżą sobie codzienne życie ludzi z czasów średniowiecza, poprzez możliwość przebrania się w stroje z tamtej epoki i odtwarzanie scenek sytuacyjnych.

Becekobus odjeżdża z parkingu przed Becekiem przy pl. Karin Stanek 1 o 9.50 oraz 13.50. Kursy powrotne zaplanowano o 13.10 oraz 17.10. Zapisy prowadzone są w sekretariacie i kasie Beceku oraz telefonicznie pod nr.: 32 389 31 09 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00). Wiecej informacji na: www.becek.pl.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Grzegorz Goik