Społeczne zaangażowanie młodychSzkoły podstawowe z całej Polski mogą zgłaszać uczniów 7 i 8 klas do ogólnopolskiego konkursu – Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.  Najlepsi zawodnicy i ich opiekunowie merytoryczni otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe, w tym cenny sprzęt multimedialny!
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem przewodnim „Polska i jej otoczenie międzynarodowe a wyzwania współczesnego świata”.
Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie to ogólnopolski i trzyetapowy konkurs realizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – organizatora konkursów i olimpiad przedmiotowych dla młodzieży ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalanych z całego kraju.
Dzięki takim przedsięwzięciom młodzież poszerza wiedzę, kształtuje umiejętności, które umożliwiają na pełne uczestnictwo w życiu społeczeństwa obywatelskiego.
Atrakcyjne nagrody rzeczowe czekają także na opiekunów merytorycznych najlepszych uczniów. Regulamin olimpiady oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.mowos.pl 
Zgłoszenia są przyjmowane do 25 października. Udział w zawodach jest bezpłatny.


Autor: KN
Zdjęcia: arc. Biura Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie