Policjanci z wydziałów ruchu drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej w Chorzowie już w najbliższy piątek 11 października 2019 roku o 10.00 organizują na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie warsztaty "Kierowca 60 PLUS - 40 lat minęło. Doświadczenie, a Rutyna ...". Warsztaty mają na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego. Serdecznie zapraszamy zarówno wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu, jak i przedstawicieli mediów!

Podczas zajęć uczestnicy wysłuchają wykładów z zakresu bezpieczeństwa kierowców po 60 roku życia w ruchu drogowym. Zainteresowani będą mieli okazję przypomnieć sobie aktualne przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Psycholog transportu porozmawia z kierowcami o zmianach mentalnych i biologicznych zachodzących w tym wieku oraz ich wpływie na prowadzenie pojazdów. Na placu manewrowym będzie można podszkolić się i sprawdzić swoje umiejętności w płynnym prowadzeniu samochodu, jak również zobaczyć reakcję pojazdu w sytuacji poślizgu, czy dachowania. To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez mundurowych oraz partnerów akcji.

Do współorganizacji tego projektu zaproszeni zostali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Straży Miejskiej w Chorzowie, Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Chorzowie, MZUiM w Chorzowie oraz Stadionu Śląskiego.

Już teraz zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do uczestnictwa w wydarzeniu.