Nie każdy krem przeciwzmarszczkowy jest w stanie zapewnić doskonałe efekty. To, czy zadziała, zależne jest głównie od jego składu.

Zmarszczki to zmora wielu kobiet. Wokół oczu, na czole czy przy ustach mogą zacząć pojawiać się już po dwudziestym roku życia. Dzisiaj są jednak sposoby, aby opóźnić ich powstawanie, a także znacznie je zredukować.

Podstawa pielęgnacji to odpowiednie kosmetyki. Już po dwudziestce powinien znaleźć się wśród nich krem o właściwościach przeciwzmarszczkowych, który zabezpieczy skórę przed przedwczesnym starzeniem.

Czym powinien charakteryzować się dobry krem na zmarszczki? Kluczem do zadowolenia jest jego skład.

Co kryje się w kremach przeciwzmarszczkowych?

Aby kosmetyk rzeczywiście posiadał właściwości przeciwzmarszczkowe, musi posiadać określone składniki, które nadadzą mu takie działanie.

Dobry krem na zmarszczki powinien przede wszystkim posiadać działanie nawilżające, a także lekko natłuszczające, na przykład z maseł i olejów roślinnych. Takie składniki zabezpieczą skórę przed nadmiernym wysuszeniem, które jest jednym z powodów pojawiania się zmarszczek.

Dodatkowo, powinien zawierać składniki o udowodnionym działaniu odmładzającym, które rzeczywiście mogą pomóc w redukcji nieestetycznych linii.

Sprawdzone składniki przeciwzmarszczkowe:

  • retinol i jego pochodne

  • witamina C

  • witamina E

  • kwas hialuronowy

  • koenzym Q10

  • komórki macierzyste

  • peptydy

Wybrane z tych składników, w tym kawas hialuronowy, witaminy C i E, koenzym Q10 posiada krem przeciwzmarszczkowy Alga DermoLift Elixir, który ma wiele pozytywnych opinii od swoich użytkowniczek.

Więcej informacji dotyczących kremu można uzyskać pod adresem: https://korektor-zmarszczek.pl/.

Krem na dzień i krem na noc – dwa osobne, a może jeden?

Przy doborze odpowiedniej pielęgnacji twarzy, warto pamiętać o tym, że skóra posiada nieco inne wymagania zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Specjaliści w dziedzinie kosmetologii wskazują, że krem na dzień powinien zawierać filtr UV lub też powinniśmy stosować go na krem przeciwzmarszczkowy. Promieniowanie słoneczne wywiera niszczący wpływ na skórę, prowadząc do jej przedwczesnego starzenia się. Także krem na dzień powinien być dość lekki, aby można było wykonać na nim makijaż.

Z kolei na noc możemy zdecydować się na krem o bardziej bogatej konsystencji, który będzie zawierał więcej składników odżywczych. Krem ten może być też bardziej tłusty, ponieważ nie nakładamy na niego kosmetyków do makijażu.