Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Jak wyznaczać trasy rowerowe, by przejazd był bezpieczny i przebiegał przez tereny zielone i ulice o małym natężeniu ruchu? Tego m.in. mogli dowiedzieć się uczestnicy Międzynarodowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej.

Na całym świecie taki dzień to GIS Day. W Polsce obchodzony od wielu lat. Podczas obchodów GIS Day w Zespole Szkół Technicznych specjaliści dzielili się z młodzieżą swoimi doświadczeniami. Mówiliśmy m.in. o danych przestrzennych w trójwymiarze, numerycznych punktach terenu, chmurze punktów lidar - mówi Arkadiusz Dzadz z Wydziału Geodezji UM w Bytomiu. Młodzi ludzie poznawali też korzyści internetowych planów miast.

Oprócz przedstawiciela Urzedu Miejskiego w Bytomiu wykłady dla młodzieży prowadzili również: Paulina Gajownik, przedstawicielka firmy ESRI Polska oraz Adam Domagała z firmy Geoline.

Młodzi ludzie brali udział także w warsztatach prowadzonych przez pracowników Politechniki Śląskiej, Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego i bytomskiego magistratu.

Jak co roku nie zabrakło pokazów najnowocześniejszego sprzętu. Młodzież zobaczyła praktyczną stronę pracy współczesnego geodety.
 
O obchodach GIS Day przeczytasz też na stronie ZST


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: ZST