UM Bytom: Zagłosuj na Bytomską Noc Świętojańską
Znamy listę projektów dopuszczonych do głosowania w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się ciekawe projekty związane z naszym miastem. Warto się z nimi zapoznać, bo głosowanie już trwa.
Jednym z projektów, który z pewnością zainteresuje miłośników sztuki wysokiej jest Opera Śląska - powrót w Dolomity. Przypomnijmy, że w latach 2007- 2011w ramach Bytomskich Nocy Świętojańskich na scenie ustawionej w malowniczych okolicznościach dawnego wyrobiska dolomitu, melomani mieli okazję zobaczyć Barona Cygańskiego”, Halkę”, Nabucco”, czy uwielbianą przez publiczność Księżniczkę czardasza”.
Warto wspomnieć, że w tym sezonie artystycznym bytomski teatr obchodzi 75- lecie istnienia, a widowisko na taką skalę byłoby niezwykłym zwieńczeniem obchodów. Każdy, kto pamięta tę imprezę sprzed lat wie, że opera i krajobraz bytomskich Dolomitów są gwarancją niezwykłego wydarzenia.
Z pogranicza kultury i sportu jest projekt Beach Party&Summer Cup 2020 - kierunek Rudziniec, który łączy dwie ciekawe imprezy: Otwarte Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej oraz zabawę w rytm muzyki klubowej. W ten sposób organizatorzy chcą zachęcić uczestników, również z Bytomia, do wyjścia z domu i skorzystania z proponowanych aktywności. Zaplanowane na jeden wakacyjny weekend w 2020 r. wydarzenie ma być połączone z akcją honorowego oddawania krwi oraz kampanią informacyjną dla potencjalnych dawców szpiku.
W I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych (2,5 miliona na zadania z puli wojewódzkiej 7,5 miliona na zadania w pulach podregionalnych). Głosowanie potrwa do 30 listopada.
Wszystkie informacje dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej projektu: bo.slaskie.pl .
Autor:AK
Zdjęcia: Fot. Krzysztof Kadis, Bytomska Noc Świętojańska, 2010 r. w
Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/, bytom.pl/zaglosuj-na-bytomska-noc-swietojanska
Ostatnie Artykuły

Cyryla i Metodego częściowo zamknięta. Kierowcy pojadą objazdem

Bibliotekarze mają dziś swoje święto, a Bytom świętuje książką

Nowa sieć dla ul. Kadłubka. Ruszyło postępowanie w sprawie inwestycji

Awantura po alkoholu w Bytomiu skończyła się nożem i aresztem

W Bytomiu rusza kierunek dla przyszłych kolejarzy. Szkoła stawia na automatykę

Wężykiem na Chorzowskiej w Bytomiu - 75-latek miał prawie promil

W Bobrku rusza rozmowa o rewitalizacji i nowej przestrzeni w familoku

W Gliwicach-Bojkowie policjanci oddadzą hołd kapelanowi, który ich wspierał

Na bytomskiej Skarpie padnie wyzwanie dla najlepszych wspinaczy

Bies Bytomski w Pałacu w Miechowicach - wieczór z duszą bytomskich klatek

Żółwie stowarzyszenie Testudo kończy działalność. Jest termin dla wierzycieli

Dni Muzyki Organowej w św. Barbary - Bytom znów posłucha Barona

W bytomskim sądzie seniorzy usłyszeli, jak działają oszuści

Bytom odzyskuje dawną spalarnię. Startuje przebudowa za 53 miliony złotych
Przydatne dane teleadresowe
- Administracja Zasobów Mieszkaniowych w Bytomiu - kontakt, lokalizacja, sprawy
- Straż Miejska w Bytomiu - kontakt i zgłoszenia
- Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu - kontakt, pobyt, opieka
- Muzeum Górnośląskie w Bytomiu - kontakt, godziny, bilety
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach Oddział Terenowy w Bytomiu - kontakt, egzaminy, opłaty
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Biuro Terenowe w Bytomiu - kontakt, godziny, sprawy
