Biblioteka Bytom: Otwarcie kolejnych w pełni skomputeryzowanych filii bibliotecznych

1 min czytania

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy kolejne, w pełni skomputeryzowane filie biblioteczne. Są to:

Placówka Filialna nr 22 w Miechowicach
przy ul. Nickla 19

Placówka Filialna nr 23
przy ul. Łużyckiej 12

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu oferuje użytkownikom katalog elektroniczny oraz formularz wyszukiwawczy na stronie biblioteka.bytom.pl. Czytelnicy mają możliwość logowania się przez Internet na swoje konta oraz zarządzania nimi.

Profil czytelniczy w OPAC-u pozwala na wgląd w wypożyczenia, przeglądanie historii oraz prolongowanie dokumentów z dowolnego miejsca i w dogodnym czasie. Zarejestrowani w bibliotece czytelnicy, mogą skorzystać z możliwości zdalnego składania zamówień na materiały biblioteczne oraz zdalnej rezerwacji aktualnie wypożyczonych zbiorów. Użytkownicy powiadamiani są e-mailem o zbliżającym się terminie zwrotu. Ponadto istnieje możliwość zdalnej rejestracji do biblioteki. Katalog elektroniczny umożliwia wyszukiwanie wg 11. różnego typu indeksów wyposażonych w instrukcje i słowniki oraz tworzenie własnych strategii wyszukiwawczych. Oprócz tradycyjnych rodzajów zbiorów tj. książki, książki mówione, dokumenty dźwiękowe czy mapy, katalog został rozbudowany o artykuły prasowe oraz materiały ikonograficzne.
Zapraszamy także do korzystania, poprzez katalog OPAC Bibliografie, z bazy danych bibliograficznych Bibliografia Bytomia wraz z podbazami: Bytomianie, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu i Kwerendy czytelniczne. Informacje o Bibliografii Bytomia znajdą Państwo tutaj.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, biblioteka.bytom.pl/, biblioteka.bytom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=457:otwarcie-kolejnych-w-pelni-skomputeryzowanych-filii-bibliotecznych-2&catid=8&Itemid=101

Autor: krystian