Nasi sportowcy nie zwalniają tempa

Weekend przyniósł kolejne sukcesy bytomskim sportowcom, którzy wywalczyli medale w rozgrywkach piłki wodnej, łucznictwie oraz judo. Dobrze zaprezentowali się również nasi hokeiści, którzy walczą o awans do Mistrzostw Polski U-20.

Największy sukces odnieśli piłkarze wodni Łukosz WTS Polonia Bytom, którzy zdobyli Puchar Polski, co jest pierwszym sukcesem naszych waterpolistów w najwyższej klasie rozgrywkowej od 56 lat.

W finałowym turnieju podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla o Puchar Polski rywalizowali z najlepszymi polskimi zespołami: ŁSTW Ocmer Łódź, Alfą Gorzów Wielkopolski oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym półfinale piłkarze wodni z Bytomia po zaciętym meczu pokonali 11:8 Alfę Gorzów Wielkopolski, uzyskując awans do finału imprezy. Tam ich rywalem był zespół z Łodzi, który musiał uznać wyższość bytomian przegrywając 6:13.

Drużyna WTS Polonia Bytom zagrała w składzie:  Paweł Lis (bramkarz), Mateusz Bomba, Grzegorz Moś, Jan Radwański, Wojciech Babula, Yurij Behen, Radosław Paczyna, Jakub Struzik, Adrian Moś, Abdelrahman Abbas Tawfik, Marek Broncel, Patryk Cebo oraz Dawid Jung (bramkarz).

Warto dodać, że Łukosz WTS Polonia Bytom jest jednym z najlepszych polskich zespołów piłki wodnej w ostatnich latach. Na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo Polski seniorów w latach 2018 oraz 2019. Ponadto bytomianie regularnie grali w finałach Pucharu Polski w latach 2017-2020. Tegoroczny sukces jest pierwszym od 56 lat. W roku 1964 Poloniści zdobyli mistrzostwo Polski i od tamtego czasu ani razu nie zajęli pierwszego miejsca na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym piłki wodnej.

W weekend sukces odnieśli również nasi łucznicy z Tempa Stolarzowice, którzy w II Otwartych Halowych Mistrzostwach Śląska zdobyli kilka medali, w tym złoty przez Reginę Karkoszę. Pozostałe medale i tytuły II wicemistrzów Śląska wywalczyli: Alicja Forajter, Katarzyna Karkoszka, Zofia Zajdel oraz Józef Karkoszka.

Dobrze spisali się również w drugim turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski U-20 hokeiści KH Polonia Bytom. Podopieczni Mariusza Puzio mimo że ponieśli dwie porażki: z MKS Sokoły Toruń 4:5 i GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:5, pokonali w ostatnim meczu MUKS Naprzód Janów 9:2, dzięki czemu wciąż zachowują szansę na awans do mistrzostw. Po rozegraniu dwóch turniejów i sześciu spotkań nasi hokeiści z 9. punktami zajmują 3. miejsce w tabeli grupy B.

Warto również wspomnieć o bardzo dobrym występie bytomskiej judoczki Martyny Glubiak, która wywalczyła srebrny medal w Pucharze Europy, pokonując w drodze do finału reprezentantki Kanady, Hiszpanii, Czech i Francji.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Materiały klubów sportowych