Od godzin rannych na terenie Bytomia prowadzone są działania „Trzeźwość”. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg tych, którzy kierują na tzw. „podwójnym gazie”. Niestety działania już przyniosły efekty. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

Policjanci z bytomskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wyznaczonych punktach miasta. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg osób, które kierują pojazdami na tzw. "podwójnym gazie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Sprawca takiego czynu, na jakiś czas musi pożegnać się też z prawem jazdy. Niestety, dzisiejsze działania już przynoszą efekty. Mundurowi zatrzymali 2 kierowców, którzy postanowili prowadzić swoje pojazdy, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Na ulicy Krzyżowej zatrzymano 54-latka, który miał w organizmie prawie 0,2 promila alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem Volkswagen. Kilkanaście minut później w tym samym miejscu drogówka zatrzymała do kontroli osobowego renaulta. Kierująca nim kobieta, 43-letnia mieszkanka Świętochłowic miała w organizmie ponad 0,5 promila.

Wczoraj rano bytomscy mundurowi również udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Pierwszy wpadł na ul. Przyjemnej. 31-letni kierowca fiata miał w organizmie prawie promil alkoholu. Natomiast drugi z kierowców, zatrzymany w Szombierkach, 45-letni bytomianin wydmuchał prawie 3 promile. Kierował osobowym daewoo.

Ponownie przypominamy, że zanim wsiądziemy za „kółko” w każdym bytomskim komisariacie oraz Komendzie Miejskiej Policji możemy wykonać badanie trzeźwości.