Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Podium dla Czarnej StrzałyW ten weekend zawodnicy z Polski i Ukrainy walczyli o tytuł najlepszego łucznika. W 37. Międzynarodowym Memoriale Ireny Szydłowskiej wzięło udział ponad 200 osób. Na turnieju w Warszawie nie zabrakło również bytomskich zawodników z Czarnej Strzały.

Łucznicy rywalizowali podzieleni na kategorie wiekowe (łuki olimpijskie i bloczkowe) oraz w dwuosobowych zespołach reprezentując barwy swojego kraju. Łącznie na turnieju zameldowało się 41 polskich klubów oraz 2 z Ukrainy.

Bytomscy łucznicy na zawodach zdobyli aż 4 miejsca na podium. Martyna Stach stanęła na najwyższym stopniu w kategorii junior, a Ksenia Markintantova była 3 wśród seniorek. Zawodniczki zdobyły również kolejno 2 i 3 miejsce w mikstach reprezentując polskie barwy wraz z kolegami z innych klubów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Natalia Michalska (5 miejsce junior) oraz Szymon Kobylnicki (9 miejsce junior). Wspólnie też zajmują 4 miejsce jako biało-czerwony zespół.

Dzięki weekendowym wynikom Stach, Michalska oraz Markintantowa zostały wyróżnione powołaniem na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej w Cetniewie oraz Spale.

Irena Szydłowska – urodzona we Lwowie, w rodzinie której ojciec Stanisław, kolega Wacława Kuchara, był działaczem i sędzią piłkarskim. W ciągu swoich  25 kariery łuczniczej zdobyła: srebrny medal olimpijski w Monachium, pobiła 4 rekordy Świata indywidualnie i drużynowo, dwa Złote Medale za Drużynowe Mistrzostwo Świata, srebrny medal za Drużynowe Mistrzostwo Świata, brązowy medal indywidualnie i Złoty Medal drużynowo za Puchar Europy. Zdobyła czterokrotnie tytuł Mistrzyni Polski a 7 razy tytuł I i II V-ce Mistrzyni Kraju, reprezentowała barwy Polski w ponad 24 zawodach międzynarodowych w 20 krajach. Przez ponad 20 lat była członkiem kadry narodowej i startowała we wszystkich Indywidualnych Mistrzostwach Polski.


 

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Czarna Strzała