Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Sportowcy zachęcają do segregacjiStatystyki są niechlubne: większość odpadów, które mogłyby być ponownie wykorzystane jako surowiec wtórny, trafia na wysypisko śmieci. Do prawidłowej segregacji zachęca judoka, olimpijczyk Przemysław Matyjaszek, który jest twarzą  kolejnej odsłony kampanii promującej segregację odpadów komunalnych. 

Wizerunek Przemysława Matyjaszka, zawodnika Czarnych Bytom,  wicemistrza Europy i olimpijczyka pojawił się ma dziesięciu miejskich bilbordach. Sportowiec używając terminologii nawiązującej do dyscypliny judo „rzuca” rozbite talerze do czarnego pojemnika. Wbrew pozorom, szkło z rozbitych naczyń bywa dla segregujących kłopotliwe, bo często potłuczoną ceramikę i porcelanę instynktownie przyporządkowuje do frakcji szklanej. To błąd, bo materiały, z których są wykonane nie nadają się do recyklingu i należy je wrzucać do czarnego pojemnika na odpady zmieszane.
 
Przypomnijmy, że od nowego roku zmieniły się w Bytomiu przepisy związane z gospodarowaniem odpadami. Nakładają one na mieszkańców obowiązek segregacji. Wraz z wykonawcą umowy na odbiór odpadów komunalnych  Urząd Miejski w Bytomiu stworzył koncepcję kampanii promującej segregację wykorzystując rozpoznawalność sportowców reprezentujących barwy bytomskich klubów.

Dotychczas na miejskich tablicach do segregacji zachęcali: kapitan Polonii Bytom Marcin Lachowski  i  Patrycja Sfora, grającą w obronie zastępczyni kapitana żeńskiej drużyny KH Polonia Bytom.


Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom