Zadbaj o rzęsy i popraw ich bujność

Rzęsy to bardzo ważny element pozwalający podkreślić piękno kobiecych oczu. Dbanie o rzęsy za pomocą różnych preparatów jest modne już od wielu lat, dzięki czemu można w skuteczny sposób podkreślić kształt oczu i sprawić, aby wyglądały perfekcyjnie, niezależnie od pogody lub pory dnia. W artykule https://feszyn.com/co-na-piekne-i-dlugie-rzesy/ możesz przeczytać więcej na temat tego w jaki sposób dbać o rzęsy.

Właściwe dbanie o rzęsy

Rzęsy można przyrównać o włosów, które mamy na głowie. Tak samo jak dbamy o włosy, powinniśmy troszczyć się również o nasze rzęsy. Wraz z wiekiem rzęsy tracą swój blask, mogą być łamliwe i łatwo się uszkodzić. Jeśli stosujemy różnego rodzaju tusze na rzęsy wtedy musimy się liczyć z tym, że szybciej je osłabimy. Z tego względu warto poszukać odpowiednich odżywek do rzęs. Jest ich całe multum, więc nie trudno znaleźć odpowiednie, specjalnie przygotowane pod nasze rzęsy.

Wśród wielu substancji warto wymienić olej rycynowy, który jest stosowany praktycznie od wieków, a więc jest sprawdzony i w dzisiejszych czasach wciąż wiele osób go stosuje. Jego właściwości pozwalają na regenerację włosków występujących na rzęsach, ich scalanie, a tym samym kompleksową odbudowę. Po pewnym czasie regularnego stosowanie można dostrzec poprawioną jakość rzęs. Zasadniczą wadą oleju rycynowego jest natomiast to, że jest dość wodnisty, a tym samym spływa z rzęs i może podrażniać nasze oczy. Sztuką jest więc odpowiednie nałożenie oleju w taki sposób, aby jak najdłużej pozostał na naszych rzęsach.

Poprawa przyrostu rzęs

Ciekawymi i innowacyjnymi metodami są substancje, które nie dość, że regenerują rzęsy to jeszcze powodują, że powstają nowe włoski, co ostatecznie sprawia, że nasze rzęsy są po prostu bujniejsze. Tego typu substancje mają w swoim składzie różnego rodzaju dodatki sprawiające to, że nie ma mowy o ich wypadaniu. Pewnym problemem jest to, że tego typu produkty są bardzo drogie, więc warto rozważyć kilka domowych sposobów pomagających zwiększyć szansę na to, że zwiększy się nam objętość rzęs. Pod tym względem warto wiedzieć, że na naturalny przyrost rzęs mają wpływ liście zielonej herbaty, które namoczymy w ciepłej wodzie.

Wazelina kosmetyczna działa zbawiennie na jakość rzęs, może też wpłynąć na ich zwiększony wzrost. Nie można też zapominać o kwestii poprawnego odżywiania się, a więc zadbaniu o to, aby w organizmie znalazły się odpowiednie witaminy oraz minerały, w tym szczególnie wapń, miedź i żelazo. Regularne jedzenie warzyw, owoców i mięsa w odpowiednich proporcjach wraz z zastosowaniem domowych sposobów na bujne rzęsy pozwoli skuteczniej uzyskać dobre efekty, które w większości przypadków będą tak samo dobre jak zakup drogich suplementów diety na porost rzęs.