Bytomscy koszykarze liderem tabeli

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze BS Polonia Bytom, którzy tym razem pokonali na wyjeździe zespół AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 90:87. Dzięki wygranej niebiesko-czerwoni awansowali na fotel lidera tabeli grupy C II ligi.

Sobotnie, 10 października spotkanie było od początku wyrównane. Po dwóch kwartach gospodarze prowadzili 49:45. O wyniku meczu zadecydowała ostatnia, czwarta kwarta, w której Poloniści uzyskali minimalną punktową przewagę, zwyciężając ostatecznie 90:87.

Po 3. kolejkach BS Polonia Bytom ma na swoim koncie 6. punktów i jest liderem grupy C II ligi. Kolejnym rywalem niebiesko-czerwonych będzie 23 października w Hali na Skarpie drużyna Cracovii Szkoła Gortata Kraków.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek