Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Fundacja Petralana i MOPR znów pomagają seniorom w zakupachAby chronić zdrowie i życie osób z grupy szczególnego ryzyka, Fundacja Petralana wznawia projekt pomocy seniorom w zakupach. W jego pierwszej odsłonie, wiosną tego roku, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu zrealizowała ponad 300 zakupów dla osób starszych.

Od dzisiaj, 16 października bytomianie ponownie mogą skorzystać z pomocy w zakupach, którą wspólnie organizują Fundacja Petralana i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Pomoc skierowana jest do mieszkańców, którzy ukończyli 65 lat, mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną, a także przewlekle chorych.

To projekt, który świetnie sprawdził się wiosną tego roku, więc model działania pozostaje ten sam. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu będzie przyjmował zgłoszenia od seniorów, a następnie przekazywał  je do realizacji wolontariuszom Fundacji Petralana. Ci będą udawać się pod wskazane adresy, by realizować zakupy za powierzoną gotówkę – tłumaczy Tomasz Greczkowicz, jeden z założycieli Fundacji i pomysłodawca akcji „Pomoc dla seniora”.  

Wiosenna, pierwsza odsłona przedsięwzięcia trwała 3 miesiące i było w nią zaangażowanych 18 wolontariuszy, którzy 300-krotnie zrealizowali zakupy dla 70 seniorów. Łącznie to aż 3 tony dostarczonych towarów!

Aby włączyć się do akcji i zacząć pomagać seniorom z Bytomia wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer telefonu: 602 662 398. Z kolei chęć skorzystania z pomocy można zgłaszać pod numerem: 32 388 67 22 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00.
Plakat _1.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Fundacja Petralana