Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Lokal na kulturę po raz trzeciRuszyła trzecia edycja konkursu Lokal na kulturę – przedsięwzięcia, dzięki któremu nasze miasto wzbogaci się o kolejne prowadzące kulturalną działalność miejsca. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie konkursu, przyszli najemcy mogą wybrać lokal do remontu spośród propozycji miejskich lokali lub zasugerować własną siedzibę.

Sukces uruchomionej niedawno przy ul. Dworcowej kawiarni Koci Gościniec czy Odpadów spod lady – sklepu i miejsca kreatywnych warsztatów, pokazuje, że program Lokal na kulturę jest nie tylko szansą dla ludzi kreatywnych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem, ale też pomaga rozwinąć skrzydła przedsiębiorcom już funkcjonującym. Dzięki programowi poprawiają jakość swoich usług i mają szansę na najem lokalu w bardziej atrakcyjnej lokalizacji – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

 
Ideą programu Lokal na kulturę jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Przyznanie lokalu odbywa się na zasadzie konkursu, do którego może się zgłosić każdy. Ostatecznie o tym, kto będzie mógł wynająć lub wydzierżawić lokal na preferencyjnych warunkach, zadecyduje komisja. Osobom z najciekawszymi pomysłami zaproponowana zostanie atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy.

Nabór do trzeciej edycji programu Lokal na kulturę potrwa do 16 listopada. W tej edycji konkursu przyszli najemcy mogą wybierać spośród zapropnowanych przez Bytomskie Mieszkania lokali w Śródmieściu przy pl. Kościuszki 10/11 (II piętro, powierzchnia 33,71 mkw.), pl. Kościuszki 10/12  (II piętro, powierzchnia 57,34 mkw.) oraz przy ul. Witczaka 99/7 (parter o pow. 61,20 mkw. i piw. 3,10mkw.). Można też złożyć swoją propozycję spośród lokali użytkowych z zasobu gminy.
 
W ramach tej edycji konkursu czekamy także na propozycje osób, które same wcześniej upatrzyły sobie lokal, gdzie chciałyby prowadzić swój biznes. Może  się on znajdować na terenie całego miasta. Jeśli okaże się, że lokal ten należy do gminy lub nie jest zawieszony np. z przyczyn technicznych lub formalno-prawnych, przygotujemy stosowne informacje zawierające rzut lokalu, wyposażenie, jego stan techniczny czy stawkę remontową - Monika Trzcionkowska, dyrektorka Bytomskich Mieszkań.

 
Przyszły najemca lub dzierżawca najpierw będzie musiał wyremontować lokal, a w tym czasie będzie płacił symboliczny czynsz – 1 zł netto za mkw. (nie dłużej niż 12 miesięcy). Po tym okresie wysokość czynszu ustalona zostanie na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości (w zależności od lokalizacji stawka czynszu może się różnić).
 
Zgłoszenia proponowanych lokali przyjmowane są w Dziale Eksploatacji i Lokali Użytkowych przy ul. Zielnej 25 b w Bytomiu, pokój nr 16d, tel.: 32 532 59 38 lub 32 532 59 39.Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek