Bytomska judoczka tuż za podium Mistrzostw Europy

Bardzo dobrze spisała się judoczka Czarnych Bytom – Beata Pacut podczas odbywających się w Pradze Mistrzostw Europy. Nasza zawodniczka w kategorii do 78 kg  zajęła 5. miejsce, przegrywając walkę o brązowy medal z reprezentantką Chorwacji Karlą Prodan.

Początek mistrzostw dla Beaty Pacut był bardzo dobry. W pierwszej walce pokonała reprezentantkę Słowenii – Patricije Brolih. W drugim pojedynku musiała jednak uznać wyższość zawodniczki z Francji – Madaleine Malonga. Porażka spowodowała, że nasza judoczka straciła szansę na złoty medal, ale pozostała w mistrzostwach, walcząc w repasażach. Tam pokonała Rosjankę Aleksandrę Babintesevą, zaś w pojedynku, którego stawką był brązowy medal przegrała z Chorwatką Karlą Prodan.

Przypomnijmy, że Beata Pacut to jedna z najbardziej utytułowanych judoczek Czarnych Bytom. Na swoim koncie nasza zawodnika ma już między innymi: tytuły mistrzyni Polski /9 złotych medali we wszystkich kategoriach wiekowych/, srebrny medal Mistrzostw Europy juniorów w Rumunii w 2014 roku, brązowy medal Mistrzostw Świata juniorów w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku, a także dwa brązowe medale Mistrzostw Europy Młodzieży oraz srebrny i trzy brązowe medale w Grand Prix.

Beata Pacut zajmuje aktualnie 20. miejsce w rankingu światowym oraz posiada aktualną kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie, które mają się odbyć w 2021 roku w stolicy Japonii – Tokio.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum: GKS Czarni Bytom/Beata Pacut