UM Bytom: Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa 25/03/2021
Od 27 marca obowiązywać będą zmiany w zasadach bezpieczeństwa - zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach. Co zmieni się od soboty, 27 marca?
Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób: 1 osoba na 15 m2 - w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2 - w sklepach powyżej 100 m2.
Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób - na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
Salony fryzjerskie i kosmetyczne
Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.
Żłobki i przedszkola tylko dla medyków
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Sport - tylko zawodowy
Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.
Więcej informacji - https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa
Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/aktualnosci/index/Od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa-/idn:34653
Ostatnie Artykuły

Przewozy pracownicze w Katowicach i aglomeracji — kiedy firmie opłaca się stały transport?

Rodzinna baśń wraca do Rozbarku. Muzyczna szykuje wyjątkowy spektakl

Ponad 2,5 promila i sądowy zakaz - dwa zatrzymania na bytomskich drogach

Na Józefczaka będą utrudnienia. Chodnik i jezdnia zostaną zwężone

Domowa przemoc często zaczyna się po cichu - Policja przypomina, jak reagować

Nad Bytomiem przejdą burze. Synoptycy ostrzegają przed gradem i wiatrem

Na Orliku w Rozbarku będzie piknik z ekologią i piłkarskim turniejem

Aida wraca na finał sezonu. W Operze Śląskiej szykuje się wyjątkowy wieczór

Planszówki wracają do Bytomia - biblioteczna strefa znów pęka w szwach

Na hulajnodze i rowerze łatwo o mandat - policja przypomina surowe zasady

W Bytomiu powstaje dom dla samodzielności i spokoju rodzin

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii SUM w Bytomiu - kontakt, poradnie, rejestracja

ZUS Biuro Terenowe w Bytomiu - kontakt, godziny, sprawy emerytalne i rezerwacja wizyt

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bytomiu - kontakt, godziny, zgłoszenia
Przydatne dane teleadresowe
- Bytomskie Centrum Kultury w Bytomiu - kontakt, bilety, godziny
- Dom Pomocy Społecznej Wędrowiec w Bytomiu - kontakt, pobyt, opieka
- Orkiestra Wojskowa w Bytomiu - kontakt i adres
- Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu - kontakt, godziny, informacje
- ZBM - Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bytomiu - kontakt, pogotowie, IOK
- Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu - kontakt, parkowanie, cmentarz
