Podopieczni Mariusza Bacika, koszykarze BS Polonia Bytom przegrali w pierwszym meczu III rundy play-off o awans do I ligi. Bytomianie przez dwie pierwsze kwarty meczu z Rycerzami Rydzyna grali bardzo dobrze, a na początku trzeciej wyszli na prowadzenie 52:47. Niestety w końcówce tej kwarty to gospodarze przejęli inicjatywę na parkiecie, zdobywając aż 15. punktową przewagę, której już nie oddali do końca spotkania. Ostatecznie Rycerze Rydzyna pokonali Polonię Bytom 94:81.

BS Polonia Bytom

Najwięcej punktów dla bytomian zdobyli: Emil Podkowiński /20 punktów/, Wojciech Leszczyński /16 punktów/, Norbert Kujon /15 punktów/ oraz Szymon Daszke /10 punktów/.

Dzisiejszy, 24 kwietnia mecz w Rydzynie był pierwszym spotkaniem w III rundy play-off. Za kilka dni, w środę, 28 kwietnia o 18.00 w Hali na Skarpie w Bytomiu nasi koszykarze zagrają rewanż. Aby walczyć dalej o awans do I ligi, podopieczni Mariusza Bacika muszą wygrać. Wówczas decydujący mecz rozegrany zostanie 1 maja w Rydzynie.