Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Nurek” bardzo pracowicie wykorzystało przerwę spowodowaną pandemią. Pracownicy i wolontariusze odnowili głęboką część basenu oraz saunę.

Na początek malowanie

Prace rozpoczęły się już w poprzednim roku. - Pandemia koronawirusa sprawiła, że nasz basen był nieczynny, dlatego zdecydowaliśmy się na porządny lifting. Jeszcze w 2020 roku pomalowany został sufit, czym zajęła się zewnętrzna firma. Resztę prac wykonaliśmy własnym sumptem - mówi Tadeusz Stachura, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Nurek”.

Wymiana płytek i odnowa sauny

- Wymieniliśmy płytki na dnie w głębokiej, trzymetrowej części basenu. W płytszej części nie zmieniliśmy kafelek, bo są one w dobrym stanie. Basen prezentuje się teraz zdecydowanie lepiej. Odnowiliśmy również saunę. Nad sauną znajduje się jeden z gabinetów, w którym zawsze było bardzo ciepło. To zmieniło się w końcu, bo zwiększyliśmy grubość warstwy izolacyjnej. W saunie dokonaliśmy także prac wykończeniowych - tłumaczy Stachura.

Basen przy ulicy Chorzowskiej został ponownie otwarty 28 maja. Godziny otwarcia basenu i sauny oraz cennik pod linkiem - Nurek