W weekend odbył się Międzynarodowy Pucharu Beskidów oraz Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych. W obu imprezach bytomianie zdobyli medale.

Międzynarodowy Pucharu Beskidów został rozegrany na torach LKS Łucznik Żywiec. W rywalizacji młodzików Jakub Dutkowski z Czarnej Strzały Bytom zajął 1. miejsce w kategorii chłopców. W ósemce znalazła się jeszcze Matylda Kalaga, która zajęła 8. pozycję wśród dziewcząt.

łucznik

Z kolei w Lublinie rywalizowano w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych. Ksenia Markitantova spisała się świetnie i została mistrzynią kraju w w kategorii łuków bloczkowych, w finale pokonując Dorotę Dudkę ze Startu Lublin 6:0. Grażyna Wojciechowska zdobyła tytuł wicemistrzyni Polskl w kategorii łuków klasycznych, w finale musiała uznać wyższość dwukrotnej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich Mileny Olszewskiej ze Startu Gorzów Wielkopolski, przegrywając pojedynek 2:6.