Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Bytomscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą udaremnili działalność nielegalnych salonów gier. Przeprowadzona wczoraj akcja zakończyła się przejęciem 10 sztuk nielegalnych automatów do gier oraz gotówki. Warto przypomnieć, że na prowadzenie działalności związanej z urządzaniem gier hazardowych wymagana jest koncesja, za jej brak grożą właścicielowi wysokie kary finansowe, a nawet 3 lata więzienia.

Stróże prawa pozyskali informację, że na terenie dzielnicy Szombierki, jak i w centrum Bytomia mają działać bez wymaganej koncesji punkty z automatami do gier hazardowych. Informacja okazała się prawdziwa. W dniu wczorajszym policjanci weszli do trzech salonów gier, gdzie wewnątrz znajdowało się łącznie 10 nielegalnych maszyn. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno – Skarbowej, która przejęła sprawę. Teraz śledczy ustalają jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonów gier.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji grozi odpowiedzialność karna, jaką jest wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności w wymiarze trzech lat. Warto przypomnieć, że karze podlega zarówno osoba organizująca nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.