Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Policjanci Komisariatu Policji 4 w Bytomiu zatrzymali 43-latka, który przemocą usiłował nie dopuścić do kontroli Sanepidu w restauracji. Wobec mężczyzny prokurator zastosował już dozór policyjny. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W czwartek dyżurny bytomskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące utrudniania pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu przeprowadzenia kontroli w restauracji mieszczącej się w dzielnicy Szombierki. Na miejscu mundurowi zastali wewnątrz lokalu agresywnego mężczyznę. Jak się okazało, 43-latek szarpiąc i wypychając pracownicę sanepidu, chciał uniemożliwić jej dokończenia przeprowadzanej inspekcji. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, a kontrola została przeprowadzona do końca.

Warto przypomnieć, że pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonujący czynności służbowe jest funkcjonariuszem publicznym. Mówi o tym artykuł 115 paragraf 13 Kodeksu Karnego. Natomiast artykuł 222 paragraf 1 Kodeksu Karnego stanowi, że „kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.

Wobec zatrzymanego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny, a sąd zdecyduje o jego dalszym losie.