Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

W wyjątkowej scenerii, bo na przystani nad stawem łabędzim w Parku Miejskim przysięgę małżeńską złożyli dziś /4 września/ sobie Dagmara i Łukasz. Młodej parze ślubu udzielił prezydent Mariusz Wołosz.

To już kolejna ceremonia, którą na prośbę pary młodej poprowadził prezydent Bytomia i kolejny dowód na to, że śluby poza siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Ślub w parkowej scenerii

Odkąd zmianie uległo prawo o aktach stanu cywilnego z roku na rok przybywa par chętnych, by zawrzeć związek małżeński poza siedzibą USC. Tylko w tym roku udzielono 9 ślubów w malowniczych okolicznościach przyrody, czy w salach weselnych.

Ustawa określa, że za udzielenie ślubu poza murami USC urzędnicy pobierają opłatę w wysokości 1 tys. złotych. Kwota ta jest dochodem dla danej gminy. Decydując się na ślub w plenerze trzeba pamiętać o spełnieniu dwóch podstawowych warunków. Ważne, by było to miejsce godne oraz bezpieczne dla osób biorących udział w uroczystości, a ślub udzielony przez urzędnika USC w Bytomiu musi odbyć się zgodnie z przepisami na terenie naszego miasta.

Młodej parze gratulujemy!