UM Bytom: Bytom dla Hubiego 5/09/2021
Moc pozytywnej energii popłynęła z Bytomia do 3 -letniego Huberta, dla którego zorganizowano wczoraj /4 września/ charytatywną imprezę w Parku Miejskim. Imprezę otworzył prezydent Mariusz Wołosz.
Historia zmagającego się z nowotworem 3- letniego Huberta Roszkiewicza najpierw poruszyła serca Katarzyny Liceau i Joanny Stańco, bytomianek, które swoim zapałem i zaangażowaniem uruchomiły lawinę dobra. Wszystko po to, by pomóc zebrać rodzinie chłopca pieniądze na leczenie w zagranicznej klinice.
- To wydarzenie miało nie tylko pomóc finansowo w leczeniu Hubcia, ale wesprzeć rodzinę i najbliższych dobrą energią, której teraz tak bardzo potrzebują - mówiła Katarzyna Liceau, instruktorka fitness i inicjatorka Charytatywnego Maratonu Fitness.
Trening dla małego wojownika
Pozytywnej energii nie zabrakło, bo tego dnia okolice muszki koncertowej wypełniły się muzyką i sportem. Można było podziwiać wyczyny dżudoczek i dżudoków GKS Czarnych Bytom i wziąć udział m.in. w taneczno- fitnessowych treningach zumby, salsation, czy cardio dance. Gościem specjalnym imprezy był bytomski raper Karol Kwiato” Kwiatkowski.
W lipcu 2020 roku u Huberta zdiagnozowano neuroblastomę. Od tego czasu chłopiec przeszedł łącznie 17 operacji. Od roku jego domem jej szpital. Po zakończonym cyklu leczenia, wyniszczającej chemioterapii - rak nie odpuszcza. Szansą dla Huberta jest leczenie i rehabilitacja w Barcelonie.
Zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pośrednictwem: https://www.siepomaga.pl/hubi.
Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/aktualnosci/index/Bytom-dla-Hubiego/idn:35673
Autor: krystian