Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Treningi, pokazowe mecze, a także sportowe atrakcje dla najmłodszych złożyły się na obchodzony dziś /5 września/ na kortach „Górnika” Narodowy Dzień Tenisa. Bytom był jednym z 14 miast, w których odbyła się czwarta już edycja tej imprezy.

Tego dnia na kortach przy ul. Tarnogórskiej zorganizowano eliminacje do Tenisowej Talentiady, której półfinały odbędą się jesienią w Radomiu. W trakcie imprezy nie zabrakło treningów z doświadczonymi instruktorami, meczów pokazowych w wykonaniu Pauli Kani-Choduń i Jakuba Jędrzejczaka, a także turniejów amatorów i seniorów.

Podczas niedzielnego wydarzenia odbyły się także turnieje tenisowe - „Tenis 10” i „OTK kobiet i mężczyzn” oraz turniej charytatywny „Gramy dla Liliany”.

Integracja przez sport

Ważnym motywem Narodowego Dnia Tenisa była integracja wszystkich amatorów tej dyscypliny sportowej. Bo wbrew pozorom w tenisa może grać każdy - osoby poruszające się na wózkach, niewidome i niedowidzące , czego przykładem był pokaz Blind Tennisa.

IV edycja Narodowego Dnia Tenisa objęta była Patronatem Honorowym Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Patronatem Honorowym Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.