Powstały na poprzemysłowych terenach po byłej kopalni Teatr Rozbark wrósł już w krajobraz Bytomia. I choć nie słychać tam już szumu maszyn, zostali ludzie, którzy górnictwo noszą w sercu. Jednym z nich jest Leon Wostal, który w niedzielę, 17 i 24 października poprowadzi historyczne spacery po Rozbarku.

Spacer ulicami Rozbarku

Spacer organizuje Teatr Rozbark w ramach projektu „Tradycje Rozbarskie - kontynuacja 2021”, a miłośników jednej z największych i najpiękniejszych dzielnic naszego miasta oprowadzi Leon Wostal, pasjonat historii Śląska, kolekcjoner przedmiotów związanych z małą ojczyzną, autor książki „Rojber z Rozbarku”, który przeniesie nas w czasie do Bytomia lat powojennych. Opowie o Rozbarku, który pamięta z czasów dzieciństwa, a spotkanie z nim będzie niepowtarzalną szansą na poznanie dzielnicy, zadanie pytań oraz rozmowy o historii i ciekawostkach związanych z tą dzielnicą.

Spacer ulicami Rozbarku

W ramach projektu odbędą się dwa spacery:

  • 17 października o godz. 11:00 - zbiórka pod Szybem „Bolko” przy ul. Kruszcowej 4 /spacer potrwa około 3 godzin - udział bezpłatny/;
  • 24 października o godz. 11:00 - zbiórka: róg ulicy Witczaka i Gallusa /spacer potrwa około 3 godzin - udział bezpłatny/.

Zapisy pod adresem: , potrwają do piątku, 15 października. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 20 osób). Wydarzenia realizowane będzie z zachowaniem reżimu sanitarnego (obowiązuje dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust).

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wydarzenia ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Spacer ulicami Rozbarku