Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

W środę, 13 października na lodowisku w Bytomiu, organizatorzy podsumowali wrześniowy mecz charytatywny Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. Dochód z meczu został przekazany dżudoce Łukaszowi Wysockiemu, który przechodzi rehabilitację. Dzisiaj Fundacja Petralana wręczyła zawodnikowi czek w wysokości 20 tysięcy złotych, a przedstawicielom Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu sponsor meczu, Paweł Kobyliński przekazał kilkaset maskotek, które przynieśli na mecz widzowie.

Efektowne widowisko

W poprzednim miesiącu, 25 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzyła się z Drużyną TVN24. Obie drużyny stworzyły efektowne widowisko, sporo było zabawnych scen a na tafli grało mnóstwo gwiazd, w tym m.in. wybitny hokeista Mariusz Czerkawski, znany wokalista Maciej Maleńczuk, popularny artysta kabaretowy Mariusz Kałamaga oraz czołowi dziennikarze TVN - Arleta Zalewska, Robert Kantereit czy Wojciech Zawioła.

Pomoc młodemu dżudoce

Do wejścia na mecz uprawniały bilety cegiełki. Dochód ze spotkania został przekazany na leczenie młodego bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. W środę na lodowisku w Bytomiu Łukasz Piątek z Fundacji Petralana wraz z reporterem TVN24, Jerzym Korczyńskim i prezesem HRAP, Mariuszem Gabrkiem wręczyli Wysockiemu czek w wysokości 20 tys. złotych. Fundacja Petralana opiekuje się dżudoką, który na skutek nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym. - Jestem bardzo wdzięczny za to, że tyle osób mi pomaga. Pieniądze bardzo mi się przydadzą, bo jestem w trakcie żmudnej rehabilitacji - zaznaczał Wysocki. - W Bytomiu pomoc mamy wpisaną w nasze DNA. Łukasz bardzo ciężko pracuje i widać postępy w jego rehabilitacji. Kwota, która została przekazana, pomoże mu - mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który wziął również udział w meczu charytatywnym, grając w Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

t

Pluszaki dla dzieciaków

Po zakończeniu wrześniowego meczu kibice, którzy przynieśli ze sobą maskotki, wrzucili pluszaki na taflę. Po spotkaniu organizatorzy zebrali setki maskotek, które następnie zostały wyprane, a dzisiaj na lodowisku Paweł Kobyliński z firmy HH Poland, inicjator akcji, przekazał pluszaki Wojciechowi Wieczorkowi, wicedyrektorowi Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu oraz Monice Kuźniak, pielęgniarce pracującej we wspomnianej placówce. - Dziękujemy bardzo bytomianom. Dzieci będą zachwycone pluszakami - mówiła Monika Kuźniak. Cześć maskotek zostanie również przekazana do oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

g

Organizatorami meczu charytatywnego było Miasto Bytom oraz KH Polonia Bytom, partnerami Fundacja Petralana i Polski Hokej a sponsorami meczu MMG i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland.